Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Midnite

Sayfa: [1] 2 3 ... 19
1
Duyurular / BlizzCon 2019 Fuarı - Bilet Satışı
« : 09.10.2019 | 11:57 »
Blizzcon 2019 sanal biletleri satışa çıktı !


BlizzCon 2019 Sanal Bileti sadece fuar heyecanını yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda World of Warcraft®, Overwatch®, Hearthstone®, StarCraft® II, Heroes of the Storm® ve Diablo® III gibi Blizzard Entertainment’ın dünya çapında milyonlar tarafından sevilerek oynanan oyunlarına ait hediye eşyalar da kazandırıyor. Sanal Bilet, oyun içi hediyelerle birlikte BlizzCon Tam Erişim Kanalı (BlizzCon All-Access Channel) içerikleri, Topluluk Gecesi yarışmaları (Community Night contests), önümüzdeki günlerde açıklanacak..


BlizzCon Hediyeleri

Bu yıl hem BlizzCon fuar katılımcıları hem de Sanal Bilet sahipleri birçok oyun içi hediye kazanma fırsatı elde ediyor. Bu hediyelerden bazıları şöyle:


World of Warcraft: Alliance ve Horde arasındaki bitmek bilmeyen savaşta yanı başınızda yepyeni murloc pet'leriniz Finduin (Alliance) ve Gillvanas (Horde) olacak. Ayrıca, donmuş tepelere yapacağınız bir sonraki yolculuğa çıkmadan önünüzdeki çetin macera için biçilmiş kaftan olan Wendigo Tulumu transmog görünümünü kuşanmaya ne dersiniz? Sanal bilet sahipleri şu andan itibaren oyunda bu eşyalara sahip olabilir!


Overwatch: Warcraft temalı efsanevi Overwatch kostümleriyle gezegenimizin geleceği için savaşırken bile Azeroth’un 25. yılına selam çakmaktan geri kalmayın. Illidan Genji kostümüyle rakiplerinizden intikam almaya ya da Tyrande Symmetra kostümüyle Elune’un ışığını saçmaya ne dersiniz? Kostümler BlizzCon öncesinde oyunda olacak!


Hearthstone: Bir sonraki düellonuzda BlizzCon heyecanını BlizzCon 2019 kart sırtıyla masaya taşımaya ne dersiniz? Peki ya BlizzCon’da açıklanacak esrarengiz bir efsanevi altın karta sahip olmaya? Bu hediyeler BlizzCon sonrasında oyunda olacak!*


Heroes of the Storm: BlizzCon temalı spreyinizin yanı sıra Celestial Deepcrawler bineğinizle Nexus’un tozunu attırın. Bineğinizin görünüşüne aldanmayın! O pençeler sizi kıstırdığında ya da gezegeninizdeki tüm hayatı yok ettiğinde kaçacak yeriniz olmayacak. Hediyeler bugünden itibaren oyunda!


StarCraft II: Bir sonraki savaşınıza üç farklı Brood War® dönemi görünümü ve simgesiyle girmeye hazır mısınız? Classic Battlecruiser’la zerg saldırısına karşı gözcülük yapın, Classic Ultralisk’le düşmanlarınızı avlayın ya da Tassadar’ın fedakarlığını Classic Carrier’la şereflendirin. Hediyeler bugünden itibaren oyunda!


…ve çok daha fazlası: An itibarıyla daha fazla BlizzCon’a özel hediyesi üzerinde çalışıldığı da gelen haberler arasında. Bunların arasında Diablo III* oyuncularına özel bir çift kanat da yer almakta (Sadece PC/Mac sürümleri için). Bu yılın hediyeleriyle ilgili daha fazla detay için beklemede kalın.

BlizzCon’u Nerede Olursanız Olun Canlı Seyretme Fırsatı!

Fuarı internette takip edip yine de alandaki hiçbir detayı ve aksiyonu kaçırmak istemeyenler için BlizzCon Sanal Biletleri birçok Premium içeriğe erişim olanağı sağlıyor:

BlizzCon Tam Erişim Kanalı (All-Access Channel): BlizzCon Tam Erişim Kanalı 1-2 Kasım tarihlerinde tüm gün boyunca sanal bir tur rehberi misali fuarın her bir köşesini keşfedecek ve izleyenlere ana sahne etkinlikleri, espor turnuvaları, Blizzard geliştiricileriyle çok özel röportajlar ve çok daha fazlasını sunacak.

Detaylı Geliştirici Paneli Yayınları: BlizzCon’un ana sahnelerinde gerçekleşecek panellerden seçkiler ücretsiz olarak herkes tarafından izlenebilirken Sanal Bilet sahipleri Mythic, Legendary ve Epic adındaki üç sahnedeki tüm panelleri detaylı bir şekilde izleyebilecek, en sevdikleri oyunların arka planında neler olup bittiğinden tamamen haberdar olacak. Panellerin ve etkinliklerin programını önümüzdeki günlerde açıklayacağız.

Topluluk Gecesi (Community Night): Blizzard oyuncu topluluğunun inanılmaz yaratıcılığı cuma günü gerçekleşecek Topluluk Gecesinin anafikri niteliğinde. Gecede BlizzCon kostüm yarışmasının yanında yetenek, sanat ve film yarışmaları da yer alacak.

Kapanış Etkinlikleri: Sanal Bilet sahipleri BlizzCon’un kapanış etkinlikleri kapsamında cumartesi gecesi farklı sahnelerde gerçekleşecek konserleri de canlı olarak seyredebilecek

Kaynak : https://blizzcon.com/en-us/news/23156371/level-up-your-blizzcon-2019-home-experience-with-the-virtual-ticket


2
Duyurular / War Chest: BLIZZCON 2019
« : 17.08.2019 | 16:10 »
StarCraft II War Chest, BlizzCon 2019'da Dünya Şampiyonası Finalleri için yeni görünümler ve ücretsiz hediyeler kazanmanın tamamen yeni bir yolu ile geri dönüyor..

- Her üç yarış için oldukça düşük bir maliyetle oyun eşyaları. Bonus olarak, War Chest satın alma işleminizin bir kısmı StarCraft II oyununa destek oluyor. İçeridekiler ve aksiyona nasıl girebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin!


Nasıl mı ?


3
Merhabalar,
   Bilindiği üzere birden çok Blizzard üzerine fan sitemiz bulunmakta ve 8 yılı aşkındır bu hizmetlere devam ediyoruz. StarCraft haberlerini Türkçe haber/makale olarak gönüllü ekleyecek arkadaşlar arıyoruz..
   Lütfen sizinde bu sitede bir tuzunuz biberiniz olsun isterseniz bize ulaşın..

   
   Not : Konuya not bırakabilir veya info@starcraftturkiye.com e-postası üzerinden iletişime geçebiliriz..

Yardımlarınızı bekliyoruz ve şimdiden minnettarız..

ScTR Yönetimi. - Alpay

4
Haberler / STARCRAFT II: 4.10.1 YAMA NOTLARI
« : 17.08.2019 | 13:26 »
STARCRAFT II: 4.10.1 YAMA NOTLARI ;


War Chest: BlizzCon 2019

* Adept’s Ihan-rii Skini ile ilgili bir hata düzeltildi.

MAC

* Bir maçtan veya lobiden çıkarken meydana gelebilecek bir çökme düzeltildi.
* Editör başlatılırken ortaya çıkabilecek bir çökme sorunu giderildi.

5
Haberler / STARCRAFT II: 4.10.0 YAMA NOTLARI
« : 17.08.2019 | 13:16 »
Yama 4.10.1 Notları :


Genel :

* War Chest: BlizzCon 2019, 15 Ağustos’taki global çıkışına hazırlık için eklendi.

* War Chest için XP skinler, spreyler, ifadeler, özel portreler ve bir Co-op XP boost’u da dahil olmak üzere 70’in üzerinde yeni eşyaya erişim kazanmak için StarCraft II oynayın ya da Twitch’te katılımcı yayıncıları izleyin.

*War Chest Complete Bundle’ı satın almak size StarCraft II’de özel bir rastgele ırk yükleme ekranının yanı sıra
Diablo III’te bir Tal’darim Probe Pet,
Hearthstone Classic Kart Paketi
Heroes of the Storm rare Loot Chest verecektir.
Ayrıca, herhangi bir War Chest Skin Bundle’ı satın aldığınızda Ranked oyunlara hemen erişebilirsiniz.
*Oyuncular War Chest: BlizzCon 2019 süresince Marine, Zealot ve Hydralisk için klasik Brood War temalı skinler de dahil olmak üzere ücretsiz ödülleri açabilecekler.
* Dört haftalık Mutation eklendi.

Hata Düzeltmeleri :

Co- Op :

Genel:
* Amon’un Corsair’leri artık invulnerable birimlere sıçrama hasarı vermeyecek.
* Cradle of Death, Temple of the Past ve The Vermillion Problem’daki Mutator-Safe bölgeler çözüldü.
* The Vermillion Problem’daki yer birimlerinin belirli konumlardan lavdan kurtulabildiği bir sorun çözüldü.
* Missile Command füzelerinin mini haritada kalıcı olarak kalmasına neden olan bir sorun giderildi.

Dead of Night:
* Choker’ların morphing birimleri kalıcı olarak sersemletmesi sorunu giderildi.

Stetmann:
* Enable Structure Attack yeteneği açıkken Mecha Baneling’ler artık yapıları düzgün bir şekilde hedefleme yapabilecekler.
* Egonergy Enhanced Explosives research edildiğinde Mecha Baneling’ler artık her zaman uygun bonus hasarı verecekler.

Abathur:
* Abathur’un Toxic Nest’leri artık zarar görmeyen birimlere hasar vermeyecek ve Eminent Domain mutator ile çalınamayacak.

Versus :

* Rakip, yakınlarda birimler varsa; Overseer’ın Oversight yeteneğini savaş sisinde artık göremeyecek.
* Ağaç ve şehir yapı parçaları, birimlerin Acropolis LE haritasında’da gizlenmelerini önlemek için işlem yapıldı.6
Hocam selamlar, siteye botlar dadanmış onları temizlerken yanlışla sizin üyeliğide silmişim kusura bakmayın..
Eski üyelğinizde problem yaşıyordunuz galiba info@starcraftturkiye.com a ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

7
Haberler / Blizzard ve GamesCom 2019
« : 02.05.2019 | 10:54 »
Geliştirici takımımızın bu sene odağında kendi oyunlarımız ve ileri dönük projeler vardı. Gamescom 2019da ikisini işleyemeyeceğiz ne yazık ki. Şov un önemli noktalarından olan Avrupa ve dünya çapındaki oyuncu topluluğu ile bu seneki Cologne da tanışamayacağız.


Yine de Gamescom 2019 da dükkanınızda blizzard gearlarını görebileceksiniz..

İleride gamescom şov katını tekrar gündeme getireceğiz ve zamanı geldiğinde ileri dönük üzerinde çalıştığımız projelerimizi açıklayacağız.

Kaynak : https://news.blizzard.com/en-gb/blizzard/22937753/blizzard-and-gamescom-2019

8
Duyurular / BlizzCon 2019 Fuarı - Bilet Satışı
« : 26.04.2019 | 14:58 »
Blizzard Entertainment’ın BlizzCon düzenlenen dev etkinlik, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde A.B.D’nin California eyaletinde yer alan Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek. Etkinlik biletleri 4 Mayıs Cumartesi ve 8 Mayıs Çarşamba olmak üzere iki farklı günde satışa sunulacak.


Mayıs 4 at 10 a.m. PDT
Mayıs 8 at 7 p.m. PDT

Bu yıl BlizzCon’a katılmak isteyenleri 3 farklı bilet seçeneği bekliyor.

1. Bilet; “BlizzCon Portal Pass”, BlizzCon’u doyasıya yaşamak isteyenlere.
- Bu bilette diğer katılımcılardan ayrı özel bir noktadan alana giriş hakkı
- BlizzCon’dan 1 gün önce “Night at the Faire” (Panayırda bir Gece) etkinliği kapsamında gerçekleşecek çok özel Darkmoon Panayırına (Darkmoon Faire) giriş hakkı,
- Cuma ve Cumartesi günleri alana erken giriş hakkı, özel park alanı, fuar süresince dinlenip Blizzard çalışanları ile sohbet edebilecekleri özel bir alan ve çok daha fazlası..

2. Bilet; BlizzCon Pass, standart bilet olup alana giriş hakkı yanında Fuar Öncesi Şenliklerine katılım hakkı sağlıyor.

3. Bilet; BlizzCon Benefit Dinner (BlizzCon Bağış Yemeği) ise BlizzCon Portal Pass’in tüm ayrıcalıkları yanında etkinlikten bir gece önce düzenlenecek özel hayır yemeğine katılım imkanı veriyor.

Ve çok özel iki hatıra figüründe satışta olacak.. Katılımcılar Warcraft‘ın 25. yılı anısına imal edilen Orc Savaşçısı (Orc Grunt) ve Piyade Eri (Human Footman) heykelciklerinden birini seçebilecekler. Bu yıl heykeller, daha önceki yıllarda sunulan BlizzCon Goodie Bag’in (BlizzCon Hediye Paketi) yerini alıyorlar.

Not : Sanal Bilet ve beraberinde gelecek olan oyun-içi eşyalar ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Kaynak ve Satın almak için : https://blizzcon.com/en-us/news/22955736/welcome-back-to-blizzcon

9
Haberler / 4.7.0 YAMA NOTLARI
« : 18.11.2018 | 22:58 »
4.7.0 Yama Notları :

Co - Op :

* Yeni Co-op Kumandanı ve Announcer: Zeratul
* Ordunuzu güçlendirmek için Xel’Naga kalıntıları toplayın.
* Özel yetenekler..


Devamı..
Kaynak: https://starcraft2.com/en-us/news/22764996

10
BlizzCon 2018 iki aydan daha kısa bir sürede başlayacak, BlizzCon 2018 Virtual Ticket'i şimdiden ayrılacılıklı olarak satın alabilirsiniz.


BlizzCon Virtual Ticket, BlizzCon.com'daki evden eğlenceye katılıp katılmadığınızı veya ücretsiz BlizzCon Mobile App ile (şimdi Android ve iOS için mevcut) izlemeye devam edip etmediğinizi göstermeye kapsamlı erişim sağlar

Satın almak için aşağıdaki linke tıklayın :
https://eu.shop.battle.net/en-gb/product/blizzcon-virtual-ticket

Bu yılki şenlikler şimdiden devam ediyor. İzlenme sekmesinde ve uygulamada görüntüleyebileceğiniz çoklu orijinal BlizzCon video serisinin prömiyeri. BlizzCon katılımcıları ve Sanal Bilet sahipleri, bir dizi etkileşimli BlizzCon Build-a-Panel anketinde sahnede görmek istedikleri şeylere oy vererek şovun şekillenmesine yardımcı olabilir. Buna ek olarak, bugünden itibaren BlizzCon bilet ve Sanal Bilet sahipleri bu yılki BlizzCon oyun öğelerini ilk önce alırlar. Overwatch® oyunu için Sombra karakterine ayrıcalıklı bir Demon Hunter skini ödül olarak verilecek.

BlizzCon Sanal Bilet ile iki günlük kongre boyunca izleyicilerin rehberlik eder BlizzCon All-Access kanalı dahil Anaheim Kongre Merkezi'nde ana olaya tam Canlı erişimi verir . Etkinlik 2-3  Kasım tarihlerinde sürecektir.; Topluluk Gecesi boyunca efsanevi cosplay ve yetenek yarışmaları (ve daha fazlası); kapanış-gece şenlikleri; BlizzCon gösteri katındaki üç ana aşamadan (Efsanevi, Efsane ve Epik) panellerin ve diğer etkinliklerin kapsamı içinde bulunuyor.


BlizzCon 2018 Sanal Bilet Özellikleri

Açılış seremonisi ve esportlar ücretsizdir, ancak Sanal Bilet, Efsanevi ve Epik aşamaları evden canlı izleyebilmenin tek yoludur, bu yüzden geliştirici panelleri, Topluluk Gecesi yarışmalarından hiçbirini kaçırmayacaksınız veya epik kapanış festivalleri. Özel geliştirici röportajları, yorumları ve daha fazlası ile birlikte BlizzCon All-Access Channel ile daha da derine gidin.

Uluslararası görüntüleyenler ayrıca, All-Access Channel ve Mythic sahnesindeki içerik de dahil olmak üzere, BlizzCon Virtual Ticket yayınlarını dinleme seçeneğine de sahip olacaklar, yedi dile canlı olarak tercüme ediliyorlar: İspanyolca, Fransızca, Almanca, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Korece ve Mandarin Çince. Buna ek olarak, BlizzCon'daki diğer aşamalardaki seçkin içeriklerin VOD'ları, diziyi izleyen haftalarda Latin Amerika İspanyolcası, Avrupa İspanyolca, Fransızca, Almanca, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Korece ve basitleştirilmiş Çince altyazılı olarak sunulacak.

Orijinal BlizzCon Video Serisini Keşfedin: Blizzard'daki ve kongre merkezinin duvarlarının ötesindeki sahnelerin arkasına götüren eşsiz BlizzCon programlamaya tam erişimin kilidini açın. The Vault'taki Blizzard tarihini keşfedin, sanatçıların Drawn to Adventure'da yaratıcı süreçlerini ve daha fazlasını keşfedin. Yeni bölümler, BlizzCon'a giden haftalarda düzenli olarak piyasaya sürülüyor - bazıları ücretsiz, ve hepsi de Sanal Bilet ile açılıyor.

Epic Oyun İçi Hediyeler: Şimdi ve BlizzCon'un başlangıcında, World of Warcraft®, StarCraft® II, StarCraft: Remastered, Storm Heroes, Hearthstone® ve Diablo için oyun içi anma hediyelerinin bir hazinesini açın. III. Sombra için efsanevi bir Overwatch Demon Hunter cildiyle işlerin keyfini çıkarın - oyuna bugün başlayın.

Şovu Şekillendirmeye Yardımcı Olun: Sadece BlizzCon'u izlemeyin - buna katılın! Blizzard topluluğundan başkalarının yanında bir BlizzCon paneli oluşturun, ardından yarattığınız şeyi ana etkinlik sırasında yaşamaya izleyin. En son konuya oy vermek için Build-a-panel bloguyla görüşün. (Build-a-paneoyları sınırlı bir süre için mevcut olacak.)

İsteğe Bağlı Yeniden Oynatmaları İzle: Bir World of Warcraft veya Overwatch geliştirici tartışması sırasında bir söyleşiyi özledin mi? Mutlaka görülmesi gereken Hearthstone panellerinden biri, bir StarCraft II maçı yapamaz mı? En sevdiğiniz anları BlizzCon.com veya BlizzCon Mobile App'te talep üzerine yeniden yaşayın. Sanal Bilet ayrıca, BlizzCon 2017 video arşivlerinden çok çeşitli panellere ve orijinal video serilerine erişim sağlar.

Dişli Bonusları Alın: Sanal bir Bilet sipariş edin ve bu yılki ön ödeme için kullanılabilecek olan Goody Bag'ı bu yılki $ 10 indirimine sahip olacaksınız, buna karşılık http://gear.blizzard.com adresindeki son malzemeler. Ayrıca BlizzCon 2018 online ticari satışına erken erişime sahip olacaksınız.

Daha fazla bilgi edinmek ve bu yılın Sanal Biletini satın almak için Blizzard Mağazası'nı ziyaret edin ve son BlizzCons'tan en iyi anlarda oy kullanmak ve en yeni BlizzCon haberlerinde güncel kalmak için www.blizzcon.com'a göz atın.

† Overwatch, StarCraft II ve StarCraft için oyun içi öğeler: Remastered ayrıca 2019'da da satışa sunulacak - daha fazla ayrıntı sonraki bir tarihte duyurulacaktır.


11
Duyurular / STARCRAFT 2 ÜCRETSİZ ( WoL )
« : 04.11.2017 | 15:32 »
BlizzCon 2017 açıklanan haberde ; Starcraft II WOL ücretsiz olacak. 14 Kasım'dan itibaren orijinal Wings of Liberty tek kişilik hikayesine ve tüm Co-op komutanlarına ücretsiz olarak erişip oynayabilecekler ve ayrıca StarCraft II'nin rekabetçi çok oyunculu içeriğini de yine ücretsiz olarak açabilecekler. Ancak çoklu oyunculu bölümü için öncelikle 10 tane “Günün İlk Galibiyeti” başarımını yapmaları gerekiyor.


Eğer WOL ( Wings of Liberty'i ) para vererek aldıysanız. Bu sefer de HoTs ( Heart of the Swarm'ı ) ücretsiz olarak veriyor. Yapmanız gereken : 8 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında oyuna giriş yapmak, o kadar.12
Haberler / BlizzCon® 2017 Etkinlik Takvimi Belli Oldu
« : 11.10.2017 | 13:31 »
BlizzCon 2017 neredeyse geliyor. Anaheim Convention Center'da Kasım ayında gerçekleşecek ve bir çok Blizzard fanatiğinin merakla beklediği bu organizasyonda gerçekleşecek etkinliklerin tarih ve saatleri açıklandı.


3 Kasım Cuma ve 4 Kasım Cumartesi günleri gerçekleşecek bu yılki şovdaki tüm geliştirici oturumlarına, topluluk etkinliklerine, esportlardaki turnuvalara ve diğer etkinliklere bir göz atalım.

3 Kasım 2017 Cuma günü etkinlikleri için :
https://blizzcon.com/en-gb/schedule#fri-nov-3

4 Kasım 2017 Cumartesi günü etkinlikleri için :
https://blizzcon.com/en-gb/schedule#sat-nov-4

BlizzCon 2017 Sanal Bileti ile, Mythic, Legendary, Epic ve Heroic aşamaları da dahil olmak üzere geliştirici etkinliklerinin dört ana kademesinin ve topluluk içeriğinin canlı kapsama alanına erişiminizi açmış olacaksınız. Ayrıca, gösteri sırasında gerçekleşen tüm önemli anlar boyunca bu yılki Tur Rehberiniz olacak BlizzCon All Access Channel'ı da izleyebilirsiniz.

Sanal Bilet aynı zamanda, Tüm Erişim Kanalı'ndan ve dört içerik aşamasından VOD erişimini de kaldırıyor, böylece izleyiciler geri dönüp kaçırmış olabilecekleri etkinlikleri tekrar ziyaret edebiliyorlar. İlk kez, bu VOD'ların yerelleştirilmiş sürümlerini, ayrıca İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Korece alt başlıklı haftalık öncesi videolarıda sunulacak.

Her zaman olduğu gibi, Cuma günkü açılış törenini ve bu yılki beş spor etkinliklerine ait tüm turnuva hareketlerini www.blizzcon.com'da ÜCRETSİZ olarak yakalayabilirsiniz.

Katılımcılara dikkat! Anaheim'da bizzat bize katılıyorsanız, bu yılki açılış töreni şov boyunca birden fazla sahneye yayılmış olacak. Geliştiricilerimiz size çalıştıklarımızı gösterdikçe canlı sunum aşamaları arasında atlayacak - sizi nerede koltuk bulmak isteyeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için siteyi mutlaka gezin ve elbette, her şey büyük ekranlar ve sahnelerde kongre salonunda yayınlanacak.

Videoları izlemek için : www.blizzcon.com/watch
Web site : http://www.blizzcon.com
BlizzCon virtaul ticket için : https://us.battle.net/shop/en/product/blizzcon-virtual-ticket


13
Bu sene gene merakla beklenen, Blizzard'ın en büyük oyun etkinliği olan BlizzCon 2017 için Virtual Ticket satışları ve beraberinde online olarak bu etkinliğe özel satın alınabilecek itemlerde piyasaya sürüldü..

BlizzCon® 2017 Virtual ticket satın almak için tıklayın  Fiyatı 29.9 €


World of Warcraft Backpack
World of Warcraft Field Jacket


Online satış için tıklayın 

World of Warcraft Raptor Plushie
Diablo Pub Glasses (set of 4)

Virtual Ticket Ödülleri için tıklayın 

Cute But Deadly Colossal Diablo
Overwatch Sombra Pillow

Bu yılın satışına erken erişim istiyorsanız, sadece bir BlizzCon 2017 Sanal Bileti sipariş edin. Sanal Biletinizi satın aldıktan sonra Blizzard hesabınız, 10 Ekim tarihinden daha erken bir tarihte başlayarak Blizzard Gear Store'dan BlizzCon öğeleri satın almak üzere otomatik olarak işaretlenecektir.

Overwatch Snowball Plush
World of Warcraft Elekk Plushie

Şahsen şovda bulunuyorsanız, Blizzard hesabınızda, bu yılki dijital ikramiyeleri (Sanal Bilet ve BlizzCon tezgah satışına erken erişim de dahil olmak üzere) kullanmak için bir kod almış olacaksınız. Bu kodlar doğrudan bilet alıcılarına gönderildi, bu nedenle bir arkadaşınız sizin için bir bilet satın aldıysa, kodunuz için onlarla birlikte kontrol edin.

Heroes of the Storm Pom Beanie

Tüm siparişler Amerika Birleşik Devletleri'nden gönderilecektir; tüm ülkeler katılmaya uygun olmayabilir ve uluslararası nakliye ücretleri ve diğer ücretler uygulanabilir. Online Mağaza satışının bölgenizde gönderilip getirilmediğini öğrenmek ve daha fazla bilgi için destek sitemizdeki Blizzard Gear Store Shipping makalesine mutlaka bakın.

14
Haberler / StarCraft II LOTV 3.19.0 Yama Notları
« : 11.10.2017 | 12:39 »
StarCraft II LEGACY OF THE VOID 3.19.0 Yama Notları

center][/center]


Arcane ve Custom Games göreceli ve yeniden yaptık.
  * The “Arcade” top menüden kaldırıldı.
  * The “Custom” da Multiplayer menüsünden kaldırıldı.
    - Onun yerine Custum 'u 3'e ayırdık.
     - Lobbies ; Oyuncular topluluk sunuculara ve Arcade haritalarına girebiliyorlar.
     - Melee : Melee haritaları oluşturabilir ve modlarına katılabilirsiniz.
     - Arcade : Kendi lobinizi oluşturup Arcade haritalarına girebilirsiniz.

Game Lobilerinde ise bir kaç değişiklik yaptık:
   * Eklenti lobilerinde yeni başlıklar yaptık.
   - Lobilerdeki oyuncuların sayıları görüntülenebilir.
   - Çoklu lobiler aynı haritadaki kişi sayıları görüntülenebilir..
   - Kısa yollar eklendi
   - Haritalarda tutturma ( sabitleme ) ile menüden daha hızlı ulaşabilirlik olabilir.
   - Harita bilgi sayfasında aktif için lobileri görebileceksiniz seçtiginiz haritalar için.
   - Topluluk lobileri fullendiginde otomatik başlayacak.
   * Bütün ünitlerin görüntüleri WOL ve HOTS da görüntüleri aynı olacak.

* Level 10'a ulaştığı zaman düşmanın hava ataklarına karşı savunmasız olacak artık.

Yönetici Yorumu : Dehaka çok uzun. füzeler ile vurulabilecek.

* Creeper Host 
   - Ona doğru koşan creepersleri patlabiliyor.

Yönetici Yorumu : Bu güncelleme ile Creeper Host lar çok güçlü oldu. Anti opsiyonu var ama halen yer ünitelerine karşı daha iyiler.Daha çok zarar veriyorlar ve kısa alanda bayağı hedeflere vuruyorlar.* Champions:
  - Şampiyorlar bir takım kalan ile gezecekler ve öldülerinde yanındakine transfler olacaklar.


Yönetici Yorumu : Şavaşda çok etkili ve sorumluluk sahibi olacaklar.. Fenix ile bir kaç değişiklik düşünüyoruz ve bunu forumlarda paylaşacağız.* Kullanıcı datasında yeni efekler eklendi.
  * Butonlara ayırdık
  * Efek ağacına efekler eklendi
 * Sinematik izlerken çökme problemi düzeltildi.
 * Hep beraber video izlerken ses sorunu düzeldi. *  Host'da Swarm Evolution görevlerinde tam çalışmama hataları düzeldi. * The Queen' nin bilgi kutucuklarında düzeltme yapıldı.
 * Marauders atak yaptığında ki kalkan hataları düzeltildi.
 * Zerglerin oluşumu animasyonu yarıda bırakılması iptal edildi. Siz görmeseniz bile devam edecek.


 
 * The Infested Hammer statik efeklerine artık ummin olmayacak.
 * Zagara
     -  Zagara'nın ikonu kumandan seçiminde artık Leviathan skini gözükebilecek.
 * Stukov
     -  Düşmen Battlecruisers Neural Infestation'da taktikal atlama efekti olacak.
 * Abathur
    - Biomass beacons tetikleme düzeltilid.
  * Fenix
   - Fenixler artık Guardian Shell icin bekleme süresine girecekler.
 * Dehaka
    - Dehaka's Devour Buff durma süresi artık saniye cinsinden gözükecek.
    - Harf hataları düzeltildi.
    - Primal Drone ve Creeper Host artık modellerine göre hakaret edecekler.
    - Impalers  atak animasyonları düzeltildi.
    - Primal Guardians artık atak animasyonları olmayacak.
    - Ravasaur  atakları düşmanlar doğar doğmaz başlayacak.
    - The Tyrannozor yetegeni olan Barrage of Spikes tooltip havada ve yerde farklı gözükecek.
    - Creepers patlamasında zararı hem hava hem yer alacak.
    - Dehaka'lar artık Devour  kullanır iken takılmayacak ve Fungal Growth kullanır iken yavaşlayacaklar.
    - Full gelişmiş Dehaka ile yumurutadaki hata düzeltildi.
    - Kamera hataları düzeltildi.
    - Primal Wardens ve  Primal Pack Leader kemara kısa yolları artık zıplayarak geçmeyecek.
    - Dehaka leval 6 da ölür ise arkasında cacoon bırakmayacak.
    - Devouring ile vurdugunuzda AeO yapmayacak.
    - Gene Mutation Mastery

15
Her BlizzCon®'da, dünyanın en epik oyun topluluğuna "teşekkürler!" Demek için katılımcılara ve Sanal Bilet sahiplerine oyun içi hediyeler veriliyor.


Şahsen katılım ile ya da BlizzCon 2017 Sanal Bileti sipariş ettiğinizde BlizzCon 2017'e katılım sebebiyle, en sevdiğiniz Blizzard oyunları için elde ettiğiniz oyun içi bonus ürünleri sizleri bekliyor olacak.

World of Warcraft: Stormwind Skychaser and Orgrimmar Interceptor


Azeroth Kahramanları BlizzCon ruhunu yansıtmak adına Stormwind Skychaser (İttifak için!) Ve Orgrimmar Interceptor (Ordu için!) Ile gösterebilirler.

Overwatch: BlizzCon 2017 Winston Skin


Bilimin gücü sayesinde, Winston kendini BlizzCon 2017'ye ışınladı ve bu inanılmaz elbiseye kavuştu.

StarCraft II: Junker SCV, Probe, and Drone Skins


Korprulu sektörünü kurtarmaya çalışan ünlü terran atık dünyasında keşfedilen bu hurda SCV'ler, Problar ve Dronlar, sonradan donatılmış ve kirli çalışmalarınızı üstlenmeye hazırlar.

Heroes of the Storm®: Nexus Razorback Mount…


Nexus Razorback mountuzun ile kahramanınızı savaşa teşvik edin, BlizzCon 2017 Afişi ve Nexus Razorback Sprayi ile savaş meydanında markanızı yapın ve kongre ruhunuzu BlizzCon 2017 Portrenizle gösterin

Diablo® III: Murkromancer Pet


Kimse aaaaaughibbrgubugbugrguburgle'den kaçamaz! Söylentilere göre, bu nekrotik, sudaki arkadaşınız bir ölü balık ordusuna komuta edebilir.

Hearthstone®: Mystery Goodie


Hearthstone oyuncuları için güvertede ne var? Innkeeper ne olduğunu henüz göstermeye hazır değil. Görmek için  biraz daha beklemek zorundayız ama Golden Legendary geldiği kesin.

Virtual Ticket satın almak için : (29,99 Euro)

https://eu.battle.net/shop/en/product/blizzcon-virtual-ticket

16
Genel olarak büyük değişiklikleri sağlayan bu yama notları nefesinizi kesecek.. ayrıntılar..


5 Ekim Değişiklikleri

   Shield Battery
   Gateway gerekliliği Cybernetics Core’a çevrildi.
   İnşa süresi 17.9 saniyeden 28.6 saniyeye yükseltildi.
   Swarm Host
   Swarm Host’un Creep açıkken hareket hızı 5.362’den 4.088’e düşürüldü.
   Swarm Host’un Creep açıkkenki hız çarpanı 1.7021’den 1.3’e çevrildi.
   Scrambler Missile
   Scrambler Missile Mover’ın ivmesi 14’ten 22.4’e çıkarıldı.


Geçtiğimiz yıl, küçük düzeltme güncellemelerinin yanı sıra,  bir takım dizayn değişiklikleri ile birlikte gelen StarCraft II Multiplayer tecrübesini iyileştirmeyi amaçlayan büyük bir güncelleme paketi yayınlamıştık. Bu yıl yeni bir dizayn güncellemesiyle karşınızdayız ve değişikliklerin ilk listesini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kez genel olarak odaklandığımız alan daha az kullanılan üniteler ve yetenekleri ayrıca erken biten oyun anlarının sayısını azaltmak.

Geçen yıl dizayn güncellemesi canlıya geçmeden önce çok fazla test, geridönüt ve revizyon sürecine ihtiyaç duymuştu bu yüzden bu yıl olabildiğince hızlı bir şekilde test aşamasına geçmek istiyoruz. Bu blogdaki değişiklikler StarCraft II Multiplayer Test bölümünde şu an test edilebilir durumda ve final değişiklikleri Kasım ayındaki turnuva sezonunda yayınlamış olmayı düşünüyoruz. Alttaki bölümlerde bazı fikirlerimizden ve bu fikirlerle neyi başarmayı hedeflediğimizi anlatacağız.

EKONOMİ

Legacy of the Void ek paketinde genişlemeyi teşvik eden ve aşırı defansif oyunun cesaretini kırmak için kaynakları değiştirdik. Oyuncular 3. Ve 4. Üssü yapmamayı tercih ederse comebacklerin daha kolay olabileceğini düşünüyoruz. Bunu yapmak için Vespene Gas gayzerlerindeki gaz sayısını artırmayı ve daha büyük mineral düğümleri eklemeyi düşünüyoruz. Bu üslerin kaynaklarınn bitmesinin daha uzun süreceği anlamına geliyor ancak sadece büyük mineral düğümlerinin düzeltilmesiyle mineral gelirini artırmak için oyuncular hala yeni üsler kurmaya teşvik edilmiş oluyor. Ayrıca bu durum yeni oyuncuların üslerini korumaya almak için girdikleri baskıdan biraz da olsa kurtaracak.
•   Üsteki büyük mineral düğümlerinin sayısı 1500’den 1800’e çıkarıldı.
•   Küçük mineral düğümlerin sayısı 900’de kaldı.
•   Vespene Gayser değeri mineral – gaz oranını sağlamak için 2000’den 2250’ye çıkarıldı.


Geçen yıl Terran Mech cephaneliğine büyük bir güncelleme almıştı. Bu yıl MULEları Terran Mech’leriyle daha iyi uyum sağlamaları için düzeltmeyi ve Mech’lere biraz daha esneklik kazandırmayı düşünüyoruz. Ayrıca Terranların küçük tekerlekli ünitelerine oyun başında daha kullanışlı olmaları veya az sayıda etkili olmaları için bir takım düzeltmeler yapmayı düşünüyoruz. Genel olarak Çok kullanılmayan ayarları geiştirmeyi ve oyunu erken bitiren oyun taktiklerini azaltmayı amaçlıyoruz.

Ünite Dizaynı: Raven

Raven’ı biraz daha destekleyici bir role sokacak yetenekler için arayışa girdik. Auto Turret ve Point Defense Drone kaldırılacak ve Seeker Missile Yeniden tasarlanacak. Buradaki amacımız Ravenların sadece küçük sayılarda kullanışlı olması değil sayıları arttığında baskıcı olması geridönütüne cevap verebilmek. Oyuncular artık oyun boyunca bir kaç tane Raven yapmalı ve sayısını artırmamaları gerektiğini bilmeliler.

Yeni yetenekler: Scrambler Missile, Repair Drone ve Shredder Missile.

Genel Olarak:
•   Var olan yeteneklerin kaldırılması
•   Yeni yetenek: Scrambler Missile
•   Yeni Yetenek: Repair Drone
•   Yeni Yetenek: Shredder Missile

Scrambler Missile:

Scrambler Missile, geçici olarak tüm ünite yeteneklerini ve tüm silahları etkisiz hale getiren bir anti mekanik ünite yeteneği. Bu yetenek önemli üniteler karşısında hammaddeleriniz al olsa bile savaşı sizin lehinize çevirebilecek bir yetenek. Diğer ünitelerin yeteneklerini kullanmalarını engellediğinden bu yetenek sadece casterlar üzerinde değil ayrıca Medivacler ve Warp Prismler üzerinde üssünüze gelen baskınları durdurmak veya geri çekilmeye çalışan düşmanların kaçmasını engellemek için kullanılabilir.

•   Cost : 50 Enerji
•   Etki Alanı : 8 Birim
•   Etki : Mekanik veya Psionic ünitelerin silahlarını ve yeteneklerini kısa bir süreliğine etkisiz hale getirmek
.
Repair Drone

Repair Drone hareket kabiliyeti olmayan ancak konuşlandırılabilen çevresindeki dost ünitelerin canlarını yenileyen bir mekanik ünitedir. Repair Drone Terran Mech kumandanlarına ünitelerini ayakta ve çalışır şekilde tutmaları için yeni bir yol sunuyor.

•   Cost : 75 Enerji
•   Etki alanı : 6 Birim
•   Etki : Sınırlı ömrü olan bir Repair Drone konuşlandırır. Bu drone çevresindeki mekanik üniteleri tamir eder.
•   Repair drone artık gökyüzü yerine direkt Raven’dan inecek, bu durum hangi Raven’ın bu yeteneği kullandığını saptamayı kolaylaştıracak.

Shredder Missile

Shredder Missile tıpkı eski Seeker Missile gibi fonksiyon gösterir ancak çarpma anından biraz daha farklı çalışır. 100 Splash Hasarı vermek yerine 30 Splash hasarı verirken bir yandan da bütün ünitelerin zırlarını geçici olarak 3 birim düşürür. Bunu yapmakla eski Seeker Missile’dan daha az verimli bir şekilde kendi kendine stacklenmesine rağmen Marineler, Cyclonelar veya Vikinglerle daha iyi bir Combo ikilisi olması hedeflendi.

•   Cost : 125 Enerji
•   Etki : Atıldıktan kısa bir süre sonra aktif hale gelerek hedef üniteleri kovalayan, çarpma anında 30 Hasar veren ve 21.4 saniye süreyle ünitelerin zırhlarını 3 birim düşüren bir Shredder Missile çıkarır.
•   Shredder Missile’ın harekete başlangıç bekleme süresi 2.9 saniyeden 1.4 saniyeye düşürüldü.
•   Shredder Missile debuff’ı artık durum çubuklarında görülecek.
•   Shredder Missile’ın patlama alanı %20 ve takip alanı da %50 yükseltildi.

Ek Değişiklikler


Widow Mine

Oyun bitiş sürelerini kısaltmaya yönelik çabalarımızdan biri de Widow Mineları daha rahat temizlenebilir yapmak. Artık gömülü olsalar bile silahlarını doldururken görünür olacaklar. Bu durum bir Terran ordusuyla düzgünce ayarlanmış veya defansif olarak kullanılan Widow Mineların splash hasarı özelliklerini kullanabilirken, sahipsiz Widow Mineların daha kolay temizlenmesini kolaylaştıracak.

•   Widow Minelar Sentinel Missile bekleme süresindeyken görünür olacaklar.

Ghost

Yanıltıcı ve öldürücü Ghost hala Terran oyuncuları için oyunun ilerleyen safhalarında güçlü bir teknoloji. Ancak Ghost’un anahtar defansif yeteneğini de denemenizi istedik. Cloak, bunu daha dengeli hale getirirken Moebius Reactor yükseltmesini kırıp Ghost Academy'ye geri koyarak çevrimiçi olmanızı sağlayacak. Bununla Ghost geçişlerinin daha güvenli olmasını sağlayarak oyunculara yardım etmeyi ve Terran oyuncuları için alışılmış olmayan ama stratejik bir ghost açılışı yapmalarını sağlamayı umuyoruz.

•   Cloak artık Ghostların üstünde standart olarak açık.
•   Ghostlar 75 enerji yerine 50 enerjiyle başlayacak.
•   Moebius Reactor Ghost Academy’e yeniden eklendi. Bu durum Ghostlara +25 başlangıç enerjisi sağlıyor.


Liberator

Liberator, Defender modundayken bir kaç küçük görüş değişikliğine uğradı. Etki alanını genişleterek daha iyi düz görüş artışı yerine etkli alanındaki görüşü artırıldı. Bu durum Liberator’ın hala desteksiz bir biçimde ateş etmesine izin veriyor ancak rakipler için görüşünden kaçmayı veya alternatif açılardan saldırıyı kolaylaştırıyor.

•   Artık Defender modundayken bonus görüş kazanmıyor.
•   Artık Defender modundayken hedef lokasyonda görüş kazanıyor.

Cyclone

Cyclone’un Lock-On yeteneğinin şu anki olduğundan daha fazla güçlendirmek istiyoruz. Bu yolda ilerleyerek Cyclone’un hedefine garanti hasar verebilmesi için ilk 4 atışı arka arkaya ateş etmesini sağladık. Ayrıca yeni bir yükseltme olarak Cyclone’un Lock-On yeteneğinin zırhlı ünitelere daha çok hasar vermesini sağladık. Cyclone’un Anti-air özelliğinin daha uzun süreli kullanılmasını denemek istiyoruz.

•   İlk 4 atış arka arkaya ateşlenecek. Toplam hasar (DOT) 160’ta kalmaya devam edecek.
•   Armor Piercing Rockets yükseltmesi silindi.
•   Rapid Fire Launchers eklendi; İlk 12 atış 0.21 saniye aralıklarla ateşlenecek kalan 8 atış 0.84 saniye aralıklarla ateşlenecek.

Yeni Yükseltme: Smart Servos

Bu yükseltme Thorların, Hellionların, Hellbatlerin ve Vikinglerin daha hızlı dönüşmesini sağlayacak. Bu değişiklik daha çok deneysel bir değişiklik, bu değişiklikle beraver Terran dönüşme mekaniğinde daha çok micro görebilecek miyiz görmek istiyoruz. Ancak, Siege Tank ve Liberator gibi Terran kuşatma ünitelerine bu değişikliği eklemeyeceğiz. Bu ünitelere karşı yapılacak ilginç karşı saldırıların önüne geçmek istemiyoruz.

•   Hellion, Hellbat, Thor ve Viking dönüşüm zamanları bir hayli kısaltıldı.
o   Hellion/Hellbat dönüşüm süreleri diğerlerine nazaran biraz daha az kısaltıldı. (2.86 saniyeden 1.43 saniyeye düşürüldü.)
•   Yükseltme Factory Techlab’de bulunuyor ve Armory gerektiriyor.Protosslarda belirli ünitelerin kontrollerini yumuşatmayı hedefliyoruz. Özellikle High Templar, Colossus ve Disruptorla birlikte Splash Hasar ayarlamalarını yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca Protossların oyun başlangıcındaki defanslarını elden geçirmek istiyoruz, özellikle her yerde bulunan Mothership Core üzerinde. Bu defansların Protoss oyun başı ünitelerinde daha çok döndüğünü görmek istiyoruz. Bu değişiklikler oldukça büyük olduğundan işe yarayıp yaramadıklarını takip edeceğiz.

Ünite Çıkarılması

Muhtemelen en deneysel ve riskli değişikliğimiz Mothership Core’u oyundan çıkarmak ve onun defansını Nexus üzerine yönlendirmek. Bu küçük bir değişiklik değil ve test aşamasında bunun nasıl etkileri olacağı üzerinde çok yoğun bir dikkatimiz var. Bu değişikliği yaparak Protossların oyun başlangıcındaki defansını hareket eden bir ünite üzerinde yoğunlaştırmak yerine Nexusları üzerinde yoğunlaştırarak basitleştirmeyi umuyoruz.

Değişiklikler
•   Mothership Core silindi.
•   Nexus yeteneği yeniden dizany edildi: Chrono Boost
•   Yeni Nexus yeteneği: Mass Recall
•   Yeni Nexus yeteneği: Shield Restore
•   Nexus’un başlangıç enerjisi 0’dan 50’ye yükseldi.

Chrono Boost

Chrono Boost’u Heart of the Swarm’daki gibi enerjiye mal olacağı ve belirli bir süre boyunca çalışacağo şekline geri çeviriyoruz. Macro artırması Legacy of the Void’deki çalışmasına yakın olacak şekilde çalışmaya devam edecek. Macro yeteneğini tekrardan enerji harcayacak şekilde yapmak Nexus enerjisini boost için mi defans için mi harcanağına karar vermek gibi ilginç bir seçenek sunacak.
•   Cost : 50 Enerji
•   Duration : 10 saniye
•   Etki : Binanın çalışma hızını %100 artırır.

Mass Recall

Mass Recall’un çalışma şeklini değiştirdik. Mass Recall hedef bölgedeki üniteleri Nexus’a geri getirecek. Bu durum Protoss oyuncularına üniteleriyle harita üzerinde daha aktif olma seçeneğini sunacak. Oyunların süresi uzadıkça bu durum Protoss oyuncularına çok daha fazla hareketlilik sağlayacak. Bu yeteneğin süper korumalı ordu hareketlerine dönüşmesini istemiyoruz bu yüzden geri çağrılan üniteler geri çağrılma sürecinde hareket edemeyecek ve ateş edemeyecek.
•   Cost : 100 enerjiden 50 enerjiye düşürüldü.
•   Etki : 4 saniyenin ardından üniteler Nexus’a geri ışınlanacak. Bu süre zarfında üniteler hareket edemeyecek ve ateş edemeyecek.
•   Bütün Nexuslar üzerinde etkili olacak 129 saniyelik bekleme süresi eklendi.

Shield Battery

Photon Overcharge’ın değiştirilmesiyle Shield Battery’i denemek istiyoruz. Bu, Protoss oyuncularının savaş ünitelerinin bir çoğunu defans için kullanmalarına izin verecek.
•   Probelar Shield Battery yapısına dönüşebilecek.
•   Gateway gerekli
•   Cost : 75 mineral
•   18 saniye dönüşmüş halde durma süresi
•   200 Zırh / 200 Can / 100 Enerji Kapasitesi / 100 Başlangıç Enerjisi
•   4 birim etki alanı içerisindeki bir dost ünitenin zırhını yenileyecek. Photon Cannonlar üzerinde otomatik olarak yapılabilir.
•   Saniye başına 51 zırh olmak üzere enerji başına 3 zırh dolduracak.
•   Etki Alanı: 6 Birim

Ek Değişiklikler


Stalker

Mothership Core’un çıkarılmasıyla Protossların oyun başlangıç ünitelerine de bakıyoruz. Özellikle Stalker’ın rolünü daha da keskinleştirmek ve daha fazla ateş et ve hareket et şeklinde çalışan keskin nişancı bir ünite haline getirmek istiyoruz. Bunu başarmak için atış hızını düşürdük ancak atış başına verilen hasarı artırdık.
•   Stalker’ın Particle Disruptor silahı 10(Zırhlıya karşı 14)’dan 15(Zırhlıya karşı 21)’e yükseldi.
•   Particle Disruptor’ın periyodu 1.03 saniyeden 1.54 saniyeye çıktı.
•   Particle Disruptor artık silah yükseltmesi başına +2 hasar alıyor.

Disruptor

Disruptor’ın şu anki mikro kabiliyetlerini ne kadar çok sevsek de oyun bitirici potensiyelini azaltmak ve atış başına daha istikrarlı ve biraz daha düşük hasar vermesi için düzenlemeler yaptık. Bunu yapabilmek için artık Purification Nova atışın ortasında bir patlama çemberi tetikleyecek. Yani bir ünite gelip Purification Nova ile temasa geçerse Purification Nova anında patlayacak. Atış başına hasar düşüşünün yanı sıra bekleme süreleri de düştü. Bu durum Purification Nova’ya daha istikrarlı bir durum sağlıyor ancak her atış biraz daha düşük ihtimalle düşman kuvvetlerinin ortasında patlayıp onlar sakat bırakacak.

•   Purification Nova artık düşman yapılarla temasta değil düşman ünitelerle temasta patlayacak.
•   Purification Nova hala patlamadan önce 2 saniye duracak.
•   Aktivasyon yarıçapı 0.5’ten 0.25’e düştü.
•   Bekleme süresi 21 saniyeden 14.3 saniyeye düştü.
•   Purification Nova artık düşman Changelingleri tarafından aktive edilemeyecek.

Colossus

Önceki güncellemelerde de bahsettiğimiz gibi Protoss Splash oyunu içerisinde Colossus’a bir daha bakmak istiyoruz. High Templar’ın genel Splash hasarında rolü üstlenmesiyle ve Disruptor’ın burst hasarı ile birlikte Colossus’un anti-light zırh rolüne daha çok girmesini istiyoruz. Ek olarak, Extended Thermal Lance yükseltmesi muhtemelen Colossus’un niş rolü için arkasında çok fazla güç barındırıyor. Bu yüzden bu durumu idare etmeyi kolaylaştırmanın yollarını arıyoruz.

•   Hasar 12’den 10(Işığa karşı 15)’a değişti.
•   Yükseltme başına hasar 1’den 1(Işığa karşı +1) e değişti.
•   Menzil 6’dan 7’ye yükseldi.
•   Yükseltme: Extended Thermal Lance
o   Menzil +3’ten +2’ye düştü.
o   Cost 200/200’den 150/150’ye düştü.Carrier


Carrier için Interceptorlarının fiyatını biraz artırmak istiyoruz. Carrier’ın oyun sonu ünitesi olarak özelliklerini yitirmesini isteiyoruz ancak toplumdan aldığımız geridönüşlerden çıkardığımız sonuca göre Interceptor ünitelerini hızlıca yenileyebilmesi biraz dengesizlik yaratabiliyor.

•   Interceptor fiyatı 10 mineralden 15 minerale çıkarıldı.

High Templar

High Templar’ın rolü ve yetenekleri Legacy of the Void’de oldukça sağlam bir pozisyonda. Üniteyi değiştirmek yerine sadece kullanımını biraz daha kolaylaştırmak istiyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için de High Templar’a hasarı oldukça düşük ve otomatik ateş eden bir silah ekledik, tıpkı oyunun Campaign bölümündeki gibi.
Bu durum High Templar’ı çatışmalarda uzakta tutacak ve düşüncesizce tehlikeye koşmasını engelleyecek.

•   Psi Blast Silahı eklendi
o   Menzil: 6 birim
o   Hasar: 4
o   Atış sıklığı: 1.25
o   Psi Blast modeli ve çarpışma modeli büyüklüğü silahın efektini daha iyi yansıtması için küçültüldü.

Mothership

Mothership Core’un oyundan çıkarılmasıyla beraber Mothership’in kendisine bir kaç düzenleme yaptık. Bu muhtemelen son hali değil ancak başlangıç noktamız burası.

•   Artık direkt olarak Nexus’tan imal edilecek.
•   Artık Photon Overcharge yeteneği olmayacak.
•   Mass Recall aynı yukarıda bahsettiğimiz Nexus gibi olacak bütün üniteler Mothership’e çağrılacak.

Observer

Protoss oyuncuları içinoyunu basitleştirmeye çalışırken bir yandan da yükselmeye çalışan oyuncular için Observer’ı daha kullanışlı bir hale getirmeye çalıştık. Şu an için Observerlar tüm ordu butonuyla (varsayılan olarak F2) seçilebiliyor ancak bu durum genellikle bazı observerları zamansız ölümlerine doğru götürebiliyor. Observerları bu seçenekte tutmaya devam ederken Deploy yeteneği ekleyerek hareket yeteneğinden vazgeçmek kaydıyla daha fazla görüş alanı kazandırmayı düşünüyoruz.

•   Yeni Yetenek: Serveillance Mode
o   Observer hareket edemeyecek ve %25 daha fazla görüş kazanacak.

Oracle

•   Revelation süresi 45 saniyeden 30 saniyeye düşürüldü.
•   Stasis Ward artık yumurtaları ve larvaları etkilemeyecek.
•   Stasis Ward 170 saniye ömre sahip olacak.
•   Pulsar Beam silahı büyü hasarından normal hasara çevrildi. (Pulsar Beam hasarı artık Zırh değerlerinden etkilenecek.)
Adept
•   Adept Shade görüşür 2’den 4’e çıkarıldı.Geçen yılın güncellemesiyle beraber Zerglere gelen bir çok ynei strateji ve taktik görmüştük. Bu sefer oyuncuları direkt olarak Zerg uzman ünitelerinde çıkan Creepler ile daha fazla etkileşime girmeye cesaretlendirmeye ve Lurker’ın kullanılabilirliğini artırmaya yönelik geliştirmeler yapmak istiyoruz. Ek olarak Queen ve Hydralisk dışında yer tabanlı Zerg anti-air üniteleri üzerinde denemeler yapmak istiyoruz. Test süreçlerinle boyunca Zerg oyuncularının daha oyun sonu öncesinde daha agresif seçeneklere sahip olabilmesini ve kendilerini defansif bir oyun oynamak zorunda hissetmemelerini istiyoruz.


Ünite Dizaynı

Infestor için üniteyi Creep ile daha fazla etkileşim haline sokmayı denemek istiyoruz. Ayrıca bazı oyun bitirme potansiyeli yüksek olan mantar büyütmeyi azaltmayı düşünüyoruz.

Değişiklikler:
Fungal Growth’u etkilenen ünitelerin hareket hıznı düşerecek şekilde değiştiriyoruz ama yanı sıra Fungal Growth’un etki alanı artıyor.
Ayrıca Infested Terran yeteneği de değişiyor. Şu an için ünite son çare olarak kullanılar ve biraz daha kullanışlı hale getirmek için bir potansiyel taşıdığını düşünüyoruz. Ama Infested Terranların ana ordu haline gelmelerini de istemiyoruz. Bunun yerine Infested Terranları anti-air saldırılara yönelik bir role sokarken anti-ground saldırılara karşı biraz daha zayıf hale getiriyoruz.

Fungal Growth:

•   Etki yarıçapı 2.0’dan 2.5’e çıkarıldı.
•   Hedefin hareket hızını %75 azaltacak.

Infested Terran Yeteneği:

•   Creep Açıkken: Infested Terranlar 0.7 saniye sonra doğacak.
•   Creep Kapalıyken: Infested Terranlar 3.6 saniye içinde doğacak.
•   Infested Gauss Rifle hasarı 8’den 6’ya düşürüldü.
•   Infested Gauss Rifle sadece yere saldırabilecek.
•   Yeni Silah: Acid Spores
•   Yükseltmeler Infested Terranları etkileyecek.
o   Hasar: 14
o   Periyot: 0.95
o   Menzil: 6
o   Bu silah yer saldırısına öncelik verecek. (Thor gibi)
o   Mermi Saldırısı


Ünite Dizaynı

Lurker’ın şu anki alan kontrolcüsü rolünü sevmemize rağmen şu anki kullanım yelpazesinin biraz fazla küçümk olduğunu düşünüyoruz. Lurker Den ve Hydralisk Musculer augments yükseltmesiyle kombinasyonunda oyunun sonlarına doğru efektifliğini kaybettiğini düşünüyoruz.
Bunu gerçekleştirmek için Lurker Den’i Hydralisk Den binası kurulduğunda Drone’dan yapılabilen kendi ayrı binasına ayırdık. Ek olarak, Lurker Den’e Lurkerların hareket ve kazma hızlarını artıracak Digging Claws adında yeni bir yükseltme ekledik. Buradaki amacımız pyun sonuna doğru dedektörlerin sayısı arttığında Lurker’ın daha işlevsel olması.

Değişiklikler:
•   Mutate to Lurker Den özelliği Hydralisk Den’den çıkarıldı.
•   Yeni Bina: Lurker Den
•   Fiyatı: 100 Mineral / 150 Vespene Gas / 86 Saniye
•   Yeni Yükseltme: Digging Claws
•   Lurker Den’de bulunuyor.
•   Hive gerektirir.
•   Fiyatı 150 Mineral / 150 Vespene Gas / 56 Saniye
•   Kazma süresini kısaltır. Lurkerların hareket hızın 4.13’den 4.55’e çıkarır.

Ek DeğişikliklerViper

Viper’ın Parasitic Bomb yeteneği ara sıra hep ya da hiç taktiği olarak kullanılıyor. Elinizde hazır tutabildiğiniz kadar Parasitic Bomb hazırlayıp hepsini aynı anda kullanarak düşmanı hızlıca yok etmek isteyebilirsiniz. Yeteneği güçlü bir anti-air seçeneği olarak tutmak istiyoruz ancak gücünün katlanarak artmasını istemiyoruz.

•   Parasitic Bomb
   Hasar artık diğer Parasitic Bombların etkisiyle yığılarak artmayacak.
   Hasar 60’dan 120’ye yükseldi.
   Parasitic Bomb hasar efektlerine başlamadan önce 1 saniyelik bir gecikme süresi eklendi.

Overseer

Tıpkı Observer gibi eğer oyuncu Overseerların belli bir konumda durmasını istiyorsa Overseerların da kendi ölümlerine gitmesini istemiyoruz.
•   Yeni Yetenek: Oversight
   Overseer hareket edemeyecek ve %25 görüş kazanacak.
Overlord
•   Hareket hızı 0.82’den 0.902’ye artırıldı. Pneumatizedd Carapace hala Overlord’un hareket hızını 2.63 değerine çıkarmakta.

Swarm Host

Swarm Hostlar için onlara yapılabilcek karşı atak seçeneklerini artırmak istiyoruz. Creep kapalıyken hareket hızını düşürerek Siege Tank ve Immortalların daha kolay bir şekilde Swarm Hostlara karşı atak yapabilmesini sağlıyoruz ancak Creep açıkken sahip olduğu hareket hızı aynı kaldı.

•   Creep kapalıyken hareket hızı 4.13’ten 3.15’e düştü.

28 Eylül Değişikleri

   Disruptor
   Aktivasyon yarıçapı 0.5 birimden 0.25 birime düşürüldü.
   Hasar 135 ( +25 Kalkan)’dan 145 (+55 Kalkan)’a çıkarıldı.
   Purification Nova bekleme süresi 17.9 saniyeden 14.3 saniyeye düşürüldü.
   Purification Nova artık düşman Changelingleri tarafından aktifleştirilmeyecek.
   Raven
   Shredder Missile debuff süresi 10.7 saniyeden 21.4 saniyeye çıkarıldı.
   Shredder Missile debuff süresi etkilenen ünitelerin durum çubuklarında bütün oyuncular tarafından görülebilecek.

21 Eylül Değişikleri

•   Denge Değişikleri
   Repair Dronu’nun etki alanı 4 birimden 6 birime yükseltildi.
   Shredder Missile hareketçisinin başlangıç bekleme süresi 2.9’dan 1.4’e düşürüldü.
   Scrambler Missile artık mekanik ve psionic ünitelere etki ediyor.
   Mule
   Mule değişiklerileri geri alındı artık Rafinerilerde çalışamayacaklar.
   Muleların mineral toplama seviyeleri 20’den 25’e çıktı
   Oracle
   Stasis Ward artık yumurta ve larvalara etki etmeyecek.
   Stasis Ward 170 saniyelik ömre sahip.
   Pulsar Beam silahı büyü hasarından normal hasara çevrildi. ( Zırh artık Pulsar Beam’in hasarını düşürecek.)
   Shield Battery
   Etki alanı 4 birimden 6 birime çıkarıldı.
   Başlangıç enerjisi 50’den 100’e çıkarıldı.
   Maksimum enerji kapasitesi 200’den 100’e düşürüldü.
   Adept
   Adept Shade’in görüş alanı 2 birimden 4 birime çıkarıldı.
   Viper
   Parasitic Bomb hasarı 180’den 120’ye düşürüldü.
   Overlord
   Hareket hızı 0.82’den 0.902’ye yükseldi. Evolved Penumatized Carapace Overlord’un hızını hala 2.63 değerine yükseltecek.
   Bug Düzeltmeleri
   Stalker
   Silah yükseltmlerinden sonra +2 base alacak.

12 Eylül Değişiklikleri

   Denge Değişiklikleri
   Nexus
   Restoration Field yeteneği kaldırıldı.
   Shield Battery yapısı eklendi
•   Probeler Shield Battery yapısını inşa edebilecek
•   Gateway gerekli
•   Cost: 75 Mineral
•   Warp in süresi 25 saniye
•   200 Zırh / 200 Can / 200 Enerji
•   Başlangıç enerhisi: 50 Enerji
•   4 birimlik menzil içerinde bir adet dost ünitenin zırhını yeniler.
   Infestor
   Entangle yeteneği kaldırıldı.
   Infested Terrans yeteneği eklendi.
•   Creep Açıkken: Infested Terranlar 1 saniye sonra doğacak.
•   Creep Kapalıyken: Infested Terranlar 5 saniye sonra doğacak.
•   Infested Gauss Rifle hasaraı 8’den 6’ya düşürüldü.
•   Infested Gauss rifle menzili 5 olarak kaldı.
•   Infested Gauss Rifle sadece yere ateş edecek.
•   Yeni silah: Acid Spores
•   Hasar: 14
•   Periyot: 0.95
•   Menzil: 6
•   Bu silah yer saldırısına öncelik verir.
•   Mermi saldırısı
•   Yükseltmeler Infested Terranları etkileyecek.
   Fungal Growth
•   Hem hava hem de yer ünitelerini vurabilecek.
•   Etki yarıçapı 2.5 birimde kaldı ( Fungal Growth etki yarıçapı şu an 2.0)
•   Hedefin hareket hızını %75 düşürüyor.
   Mothership
   Mothership’in Mass Recall yeteneği Forward Recall olarak değiştirildi.
   Forward Recall’un bekleme süresi yok ve Nexus’un Mass Recall yeteneğinin bekleme süresinden etkilenmiyor.
   Forward Recall, Mass Recall ile aynı işlevi görüyor.

31 Ağustos


   Denge Değişiklikleri
   Nexus
   Başlangıç enerjisi 0’dan 50’ye çıkarıldı.
   Mass Recall
•   Enerji cost 100’den 50’te düştü.
•   Kullanıldığında bütün Nexuslara 129 saniyelik bekleme süresi etki ediyor.
   Shield Recharge çıkarıldı.
   Restoration Field yeteneği eklendi.
•   Nexus’a uzaklığı en fazla 13 birime kadar olan Pylonlar üzerinde kullanılabilir.
•   50 Enerji / 14 Saniye
•   Pylon’un güç alanı içerisindeki dost ünitelerin zırhlarını yeniler.
•   Zırh yenilenmesi saniyede 20.625 zırh.
•   Zırh yenilenmesi yeteneğin üstünde kullanıldığı Pylon hariç kalan her şeyi etkiler.
   Hellion / Hellbat
   Smart Servos yükseltmesi
•   Smart Servos araştırıldıktan sonra Hellion ve Hellbatlerin dönüşme hızı 1.43 saniyeden 0.71 saniyeye düşer.
   Disruptor
   Purification Nova’nın gecikme süresi silindi.
   Raven
   Tamir Drone’u artık havadan düşmek yerine raven’In içinden düşecek.
   High Templar
   Psi Blast modelinin ölçeği 1’den 0.65’e düşürüldü. Çarpışma modelinin ölçeği 1’den 0.75’e düşürüldü.
   Oracle   
   Revelation
•   Ömrü 43 saniyeden 30 saniyeye düşürüldü.
   Infestor
   Infested Terran yeteneği kaldırıldı.
   Entangle yeteneği eklendi.
•   Hedeflenen düşman hava ünitesini yere getirir ve düşman ünitesine tıpkı bir yer ünitesiymişcesine saldırılmasına izin verir.
•   Hedefin görünmezliğini ve atağını etkisiz hale getirir.
•   50 Enerji / 7 saniye ömür
•   Menzil 8 birim
•   Entangle Missile Mover hareket hızı Fungal Growth Missile Mover hızından %25 daha yüksek.
   Viper
   Parasitic Bomb
•   Parasitic Bomb patlamadan önce 1 saniye gecikme süresi eklendi.
   Cyclone
   Armor Piercing Rockets yükseltmesi kaldırıldı.
   Rapid Fire Launchers yükseltmesi eklendi.
•   İlk 12 atış hızlıca 0.21 atış oranında atılacak, kalan 8 atış ise 0.84 atış oranında normal şekilde atılacak.
•   Yükseltme araştırıldıktan sonra, Lock-On görsel olarak biraz daha farklı görünecek.

Kaynak : http://us.battle.net/sc2/en/blog/20975163/

17
Uygulama hem Android telefonlara hem de iOS telefonlara gelmiş durumda.Uygulama mağazasına girerek arama kısmına “Blizzard Battlenet” yazmanız yeterli ve yükledikten sonra. Hesabınız ile giriş yapıyorsunuz ve hoş bir arayüz sizi karşılıyor..

Grup Linklerimiz :
DiabloFanTurkiye ( DFT ) : https://blizzard.com/invite/O3mVC2KV
StarCraftTurkiye : https://blizzard.com/invite/RyDesMZ2
HearthStoneTurkiye : https://blizzard.com/invite/WjoVHxz4 
HotsTurkiye : https://blizzard.com/invite/q2m5tN4E
OverWatchFanTurkiye : https://blizzard.com/invite/vgqAIKMgHesabınız ile giriş yaptıktan sonra ortada ki resim gibi bir alan gelecek.Yani oyun oynayan çevrim içi olan arkadaşlarınızın olduğu bir sayfa. Oynadığınız oyunun resmini görebilirsiniz ekranınız ve ikonu yer alıyor.Eğer oyunda değilseniz orası boş duruyor. O alanda profil kısmına girmiş gibi oluyorsunuz. Durumunuzu ayarlayabiliyorsunuz.Müsait,meşgul v.b.

Notifications (Bildirimler) bölümünde bildirim ayarlarını yapabilirsiniz.Bir arkadaş isteği geldiğinde,mesaj geldiğinde bildirim alabilirsiniz. Titreşimi açabilir veya kapatabilirsiniz.

App Settings (Uygulama Ayarları) Uygulama içi seslerin duyulup duyulmayacağını ayarlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın gerçek isimleri ile mi yoksa takma isimleri ile mi gösterileceğini ayarlayabilirsiniz.

Device Settings (Cihaz Ayarları) bölümünde ise telefonunuza bağlı olarak bazı özellikleri aktif edebilirsiniz.Örneğin iPhone’da Siri özelliğini bu uygulama ile kullanabiliyorsunuz.

Sosyal ise :
Şuan Amerika sunucularında Beta olarak test edilmekte..
Aslında bunu çok daha önce yapsalar da üçüncü party programlara gerek kalmayacaktık.. Gruplar kurabiliyorsunuz..

Not : Bu özellikle beraber çevrimdışı mesajlaşabilme de eklenmiş oluyor.


Kaynak : https://news.blizzard.com/en-us/blizzard/21098852/new-social-features-now-in-beta-in-the-blizzard-battle-net-desktop-app

18
Duyurular / War Chest - StarCraft 2
« : 19.07.2017 | 15:16 »


Ayrıntılar geliyor.. : https://warchest.starcraft2.com/en-us/19
Bu sene gene merakla beklenen, Blizzard'ın en büyük oyun etkinliği olan BlizzCon 2015 için Virtual Ticket satışları 12 Ekim itibariyle başlıyor.


Bu sene Virtual Ticket satın alanlara aynı zamanda ödül olarak bir takım hediyelerde kazanacak. 12 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında Virtual Ticket satın alanları aşağıdaki hediyeler bekliyor.

Overwatch Pachimari Plush
StarCraft II Marine Onesie

BlizzCon® 2016 Virtual ticket satın almak için tıklayın  Fiyatı 29.9 €

Hearthstone Throw Blanket
Diablo Mounted Bottle Opener


BlizzCon® 2016  Virtal Ticket ödülleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın 


Cute but Deadly Series 2 Blind Vinyls
World of Warcraft Core Hound Bobblehead


20
Starcraft 2 sıralamasında asıl ırkınızın dışındaki ırklarla oynayıp asıl sıralamanızı değiştirmek istemiyorsanız işte size fırsat. Yeni yamada artık bu mümkün. Her ırk için ayrılmış bir sıralama!


Starcraft 2'yi geliştirirken oyuncuların büyük kısmının kendi sevdikleri ırklara odaklanıp onlarda gelişeceğini bekliyorduk. Her nasılsa sizden gelen geri bildirimler, topluluk forumlarından gelen bilgiler doğrultusunda bunu ne kadar fazla oyuncunun istediği açığa çıktı ve insanların MMR'ı başka ırklarda da kovalayabilmesi için bu son patchde istenen gelişmeyi yayınladık. Bu deneyim rekabetçi 1v1 maçlarsa geçerli olacak ve nasıl olacağını göreceğimiz için çok heyecanlıyız.

Neler Bekliyoruz.?

Patch 3.7 geldikten sonra ilk giriş yaptığınızda yeni sezonda bir seviyeye yerleşmeniz oynayacağınız ırkta için 5 oyun atmanız gerekecek (daha önce o ırkta 5 oyun atmış olsanız dahi). Bu oyuncuların oynayacakları ırklarda daha isabetli bir seviyeye yerleşmesi için gerekli.
Yerleştirme maçlarını tamamladığınız taktirde her ırk için farklı bir opsiyon kazanacaksınız. Bu seviye opsiyonu diğer ırklarlardan tamamen bağımsız bir opsiyonda olacak. Ayrıca rastgele ırk opsiyonu da ekledik. Random opsiyonunda da ayrı ayrı ırk ilerlemesi aktif olacak.
Nasıl Çalışıyor

Bu her oyuncunun MMR olarak doğru şekilde başlamasına nasıl yardımcı olabilir? Her ırk için ayrı bir MMR başlangıcı belirledik. sıralamada tırmanmaya, asıl kullanılan ırkın haricinde diğer ırklara sanki yeni oyuncuymuş gibi başlayacaklar. Zaman içinde MMR sistemi seviyenize daha uygun oyuncular bulacaktır.

Sezonun sonunda ise sezon ödülü sizlerin en yüksek sıralama arşivinize göre her ırk için belirlenecek. Ayrıca bu ödüller profilinizde sergilenecek.

Bunlara ek olarak 4 sezon boyunca herhangi bir dereceli oyun oynanmaması halinde 5. sezona seviyeniz sıfırlanmış olacak başlayacaksınız. Bu sıfırlama başlangıçta zaten bir defa uygulanmış olacak (yamanın başlangıcında).

Granmaster Seviyeleri

Her ırka ayrılmış derecelendirmelere ek olarak Grandmaster Ranklarını nasıl kontrol edeceğimiz konusu var. Oyuncular Grandmaster'da da ayrı ırklarla savaşabilecekler.
Bir takım seçimlerden sonra bu yolun en makul Starcraft 2 yolu olduğuna karar verdik. Her ırkın kendine has özelliği, stratejisi ve mekaniği var. Birden fazla ırkda Grandmaster olmak mümkün. Grandmaster 3 haftada en az 30 oyun istiyor. Biraz zor olacak.Umalım bu seçim oyunculara Grandmaster için ırklarda etkileyici bir etki bırakır.

Sonuç:
Bizler bu konudaki düşüncelerinizi duymak istiyoruz. Bizlere geri bildirimlerinizi yollayın. Haftalık olarak Topluluk Geri Bildirim Güncellemeri yapıyoruz. Bu ilerlemenin oyuna neler katabileceğini ileride göreceğiz!
Teşekkürler, Sizleri sıralamada görmek dileği ile..!

Kaynak : http://us.battle.net/sc2/en/blog/20308080/patch-37-preview-separate-mmr-per-race-9-29-2016

21
Duyurular / Yama 3.7
« : 04.10.2016 | 14:52 »


22
Haberler / 2016 Sezon 4 Kilidi Geliyor
« : 04.10.2016 | 13:31 »
2016 Sezon 4 yakında bitmek üzere ve bu demek ki tüm Ladder yakında kilitlenecek. Bu sizin için ne demek? 2016 Sezon 4, Sezon kilidi boyunca şu andaki liginizden ya da kümenizden yükselemez ve düşemezsiniz ve bonus havuzunuz büyümez.  Bir lig ve kümeye kilitlenince kalan bonus havuzunuzu oynayabilir ve sezon sonuna kadar kümeniz içinde sıralama için rekabet edebilirsiniz, yani eğlenmeniz ve daha iyi bir noktaya gelmeniz için güzel bir zaman. Eğer lig çıkmak istiyorsanız bunun için az vaktiniz kaldı! Eğer bir önceki sezondan pratik maçı yapmadıysanız pratik maçı yapmanız gerekecek.Ek olarak MMR yaması geliyor.


*2016 Sezon 4 - 11 Ekim 2016 günü kilitlenecek.
*2015 Sezon 5 - 18 Ekim 2016günü başlayacak.

Kaynak : http://us.battle.net/sc2/en/blog/20304793/2016-season-4-lock-incoming-10-3-2016

23
Haberler / Battle.Net İsimi Değişiyor
« : 24.09.2016 | 22:45 »
Blizzard en sonunda Battle.net markasını rafa kaldırmaya karar verdi.1996 yılında Diablo ile birlikte ortaya çıkan Battle.net adı, o zamanlar hayli yeni olan bir uygulama türünün ilk örneklerindendi. Kullanıcılar Battle.net üzerinden birbirlerini bulabilecek, oyun açabilecek ve diyalog kurabileceklerdi.


Blizzard geçen yıllar içinde Battle.net uygulamasını geliştirdi ve dev bir servis haline dönüştürdü. Ancak şirket yönetimi artık Battle.net markasının ömrünü doldurduğunu düşünüyor.

Servislerin sadece Blizzard adı altında toplanmasını öngören yönetim kararınca, Battle.net adı artık emekliye ayrılacak. Önümüzdeki aylarda adım adım yapılacak değişikliklerle, tüm servislerin adı ve yapısı buna uygun olarak güncellenecek.

Kaynak: https://www.technopat.net/2016/09/22/battle-net-tarihe-karisiyor/
Kaynak : https://worldofwarcraft.com/en-us/news/20297652/battlenet-update-9-21-2016

24
Haberler / Battletag Değiştirme Şansı Geldi
« : 17.09.2016 | 12:41 »
Bildiğiniz gibi bir kerelik bedava Battletag değiştirme hakkımız var, artık istediğiniz kadar değiştirebileceksiniz ama bir şartla ?..


Eğer bir kere bedava olarak Battletag'ınızı yani nickname'inizi değiştirdiyseniz ve gene değiştirmek istiyorsanız bunun için 10 dolar ödemeniz gerekecek. Bu sayede istediğiniz zaman parayı bastırıp nickname değiştirebilirsiniz.

Battletag değiştirme satın alma için aşağıdaki linki tıklayın :
https://eu.battle.net/shop/en/product/battle-tag-name-change

Battletag değiştirme için hesabınızın olduğu sayfaya girmelisiniz :
https://us.battle.net/account/management/

Sıkça sorulan sorular :
BattleTag'ımı değiştirmek istersem ne şekilde isimler koyabilirim ?
İstediğiniz ismi koyabilirsiniz ama isim koyma politikamıza uymalı (küfür içermemeli). Her koyduğunuz isme biz bir numara ekleriz, örnek : FallenSlayer#3592

İsim değiştirirsem arkadaş listem kaybolur mu ? :
Arkadaş listeniz kaybolmaz ama artık arkadaşlarınız sizi yeni isminizle görürler. Onlara isminizi değiştirdiğinizi hatırlatmayı unutmayın.

Yeni hesapların bir kere bedava değiştirme hakkı duruyor değilmi ?:
Evet, yeni oyuna başlayanlar için bir kerelik bedava isim değiştirme hakkı bulunmaktadır.

25
Duyurular / Yama 3.6 Yenilik Özeti
« : 14.09.2016 | 10:30 »
Starcraft II'yi daha heyecan verici yollardan yama 3.6 da doldurduk. Co-Op Yeni Görev, Co-Op yeni Kumandan ve denge testi haritası yenilikler çercevesinde.


Yeni Co-Op Kumandanı : ALARAK


Tal'darimin en gözde düşmanı şimdi burada. Ona karşı beraber görevler  yapacaksınız. Onun inanılmaz gücü karşısında, Co-Op Kumandanı inanılmaz güçlü.

Özel MUTATORS


Bir önceki haberimizde mutatorsu anlatmıştır. Okumak isteyen arkadaşlarımız. Tıklayın

Brutal zorluğun zor olduğunu düşüyorsanız yanılıyorsunuz. Custom Mutatorslar ile deneyin.. Bir haritada 10 taneye kadar kullanılma özelliği. Başınızı ağrıtacak kadar zor..

Yeni Co-Op Görevi : Mist Opportunities


Egon Stetmann döndü ve her zaman olduğundan daha çılgın. Bel'shir de uçağınız gezdir ve Stetmanın bilim deneylerinde senin yardımına ihtiyacı var. Onun bilim çalışmalarına eskortluk yapın ve onu koruyun.

Macthmaker Denge Testi : Yeni Maç Kurucu Denge Testi


Starcraft II daha da rekabetci oyunları olması için daha iyi yollar geliştir. Bu gelişimde sizlerinde geri bildirimleri denge testi haritalarinda çok önem arz etti. Çok mutlu ve çok heyecanlıyız.

26
Haberler / Yama 3.4 : Yenilenmiş Ladder Sistemi
« : 24.07.2016 | 10:52 »
Starcraft 2'nin dereceli sıralama sistemin en rekabetçi ve zor arenaları yeni karşınızda. Bir çoğu girer ve sadece bir kaçı en üste çıkar. En iyi olmak için sende bu rekabette rakiplerinde amansız mücadeleye giriş.


2 Önemli Hedef Var Starcraft II'nin Yenilenmiş Ladder Sisteminde
1. Doğruluk.
2. Seffaflık.


İnanıyoruz ki bu değişimler 3.4 yaması ile bizleri hedeflerimizden birisine ulaştıracak.

Nerede durdugunu bil:

Matchmaking

Rating ve MMR ( maç üzerinden aldığınız ortalama.) ortalamasına göre yapılıyor :

Her ligi 3 tears a böldük
Artık ligin nerede olduğunuzu bilebileceksiniz.
GF ligi için en üstteki oyuncuların pozisyonları baz alınacak.


Yeni sıralama tabı ( Ladder )

Yeni skor ekranı!  Burada herhangi bir rekabetçi maçı bitirdikten sonra sıralamadı yerini MMR üzerinden görebileceksiniz ve düşmanlarınızla nerede olduğunuzu arıtabileceksiniz.
Bu alanda hedefinizi ve ne durumdasınız görebileceksiniz.
Ayrıca bu bar senin şuandaki seviyeniz hakkında bilgi verecek ilerlemenizi gösterecek.
Ve çok ayrıntılı bu bar sadece lig'de değil nerede olduğunuzuda gösterecek.
Her maçınız sizin pozisyonunuzu ligde etkileyecektir.


Ligleri Seviyeleri ve Amblemleri


Bunu daha kolaylaştırmak için daha anlaşılır şekilde yeniden tasarladık.
Bronz, Silver, Gold ..

Skor ekranında Ladder Tabınıda görebilirsiniz.


Güncel olarak Ana ekranda görebilirsiniz.


Lig dağılım oranları aşağıda ki gibidir :
(Stabil değildir değişebilir. ) Bu sıralama SC2 nin her oyunu için geçerli olacaktır.


Zirve için Savaş :

Bütün sıralama sistemlerinde efektikf olarak kim ne kadar oynar ise o kadar iyi ilereyecek. Bu düşünce ile biz GM ligine bir krater olarak bunu seçtik. En üstteki oyuncular çok inanılmaz iyi oynaması gerekiyor.
Yeterinde MMR olanlar dışında GM oyuncuların son üç haftadaki 10 oyunları göz önüne alınacaktır. Ek olarak en gün saat local saat olaran 5 de GM ligi otomatik Master lige geçirilecektir. Biraz oyun oynamayı bırakırsanız geri düşebilirsiniz.

Bonus Havuz İhtimalleri:

Sıralama sisteminde yeni bir şey daha var. Bazen GM ekranların arkasında olacak. Tabi bu master liginde olacak. Master ligindeki oyunculara izleme şansları olacak ve onlara ( beğendiklerine ) bonus pool verebilecekler. Oda şu şekilde olacak;

%75-50 puanlarında artış olacaktır.

Savaşın İşaretleriProfil kısımında parlayacak şekilde tasarladık.

Kaynak : http://us.battle.net/sc2/en/blog/20166423/patch-34-the-starcraft-ii-ladder-revamp-6-28-2016

 

27
Haberler / Starcraft 2 LOTV Yama 3.3 - Mutators
« : 13.05.2016 | 21:52 »
Yama 3.3. fantastik bir hal alacak SC2 LOTV Yeni Co-Op içeriği ile sizlerle.


Her hafta gelecek olan değişik bir mutator ile co-op görevleri bambaşka bir hal alacak. Örneğin bir hafta tüm düşmanlar görünmez olurken, bir hafta işçiler çalışırken uykuya geçebilecekler. Tüm oynanış tarzını "Mutators" göre ayarlamak gerekecek.


Tanıtım videosunda 2 adet mutator detaylı tanıtıldı.Bunlardan ilki zombi severler için. Bu mutator aktifken oynana haritalarda düşmanlar öldükçe yerlerinden zombiler çıkmaya başlayacak. Bunun yanı sıra haritada görüş alanı olmayan kısımlar tamamen kararacak.
Mutator ; Time Lock. Bu özellik aktifken düşmanlar hızlı siz yavaşsınız. Düşman kuvvetleri sizi yavaşlatmak için elinden geleni yapacak gibi duruyor. Zaman karşı yarışılan haritalarda dikkat edilmesi gereken bir özellik. Tanıtım videosunda haritaların isimleri de mutator cinsine göre değişiklik gösteriyor.Mutator Hediyeleri;
Mutator yeniliğinin yanı sıra mastery seviyelerinde gelen yenilikler arasında. Özellikle Diablo 3 oynayanlara hemen tanıdık gelen özellik sayesinde 30. seviyeye gelen kumandanlar artık 90 adet mastery seviyesine sahipler. Her mastery seviyesinde seçilen farklı bir güçlendirici sayesinde orduların ya da kumandanın bir özelliği güçlendirilecek.


Yama 3.3'de görüşmek üzere..

Sayfa: [1] 2 3 ... 19