Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Hocam bu oyun nedir böyle  (3134 Görüntülenme)

Öncelikle 10 yıldır oyunlar oynuyorum fakat ilk kez gerçek zamanlı strateji oyununa başladım şöyle diyeyim age of bile çok oynamadım.Şuan A.I ya karşı internetten bulduğum bir build orderi sürekli yapmaya çalışıyorum ezberlemeye fln çalışıyorum.Ama hala hangi savaşcının ne gibi bir güçte olduğunu birbirleri üzerindeki etkileri harcadığı mavi kristallerin maliyetini fln ezberleyemedim.Bunları daha hızlı öğrenmem için bir trick var mıdır.Ve yahut sizler nasıl kendini bu konuda geliştirdiniz paylaşırmısınız ? Son olarak oyunda kendim bota karşı özel oda kuramıyor muyum bulamadım da.Teşekkürler
 •  
  Daha çok tekrar yapıcan usta bi yerden sonra doğal olarak anlıyosun ne yapıcanı nezaman yapıcanı a.ı içinde custom yerinden melee ye girip oda kurabilirsin (maplerin inmiş olması lazım yoksa göremezsin) ister a.ı ister bir dostunla eğlenceli vakit geçirebilirsin.
 •  
  Daha çok tekrar yapıcan usta bi yerden sonra doğal olarak anlıyosun ne yapıcanı nezaman yapıcanı a.ı içinde custom yerinden melee ye girip oda kurabilirsin (maplerin inmiş olması lazım yoksa göremezsin) ister a.ı ister bir dostunla eğlenceli vakit geçirebilirsin.
 •  
  Onun için şöyle bir trick var aslında; Tekrar yapmaktan biraz daha eğlenceli. Genel olarak yapılan cheese'leri incele derim. veya her ırkın kendine ait olan god-tier unitini masslemeye çalış (genelde rakibin direk çekilmesiyle sonuçlanan 5snlik bir şok etkisi yaratır rakibinde XD).

  Ben Protoss Main'im. öğrenmek konusunda oynadığım kadar izledim de. E-Spor maçlarını izleyerek analizler yapmayı dene. Kendi B.O'n için pay çıkart. Mesela Zerg Main'sen Reynor'un E-Spor maçlarını izleyerek, veya eğlenmeye bakan bir Protoss oyuncusuysan (ciddiye almamak anlamında demiyorum) HAS'a bakabilirsin (Mass Oracle gibi kulağa saçma gelen ama etkili taktikleri var).
 •  
  İkinize de Önerileriniz için teşekkür ederim.DarkenersNEO bundan sonra yazacaklarım size :) Bende 3 ırk içinde protoss mainlemek istedim ve şuan sadece onu oynuyorum.youtubeden FLORENCİO diye bir adam var protoss oynuyordu onda gördüğüm bir taktikle harder botu zerg olmadıkça :) 4 dk dan az sürede yeniyorum (pylon forge  basıp ilk scoutumla karşı baseye yeni pylon kurup taretlerle darlıyorum.Fakat taki very hard bot buna çok iyi karşılık veriyor ve içimden geçiyor.Sonunda vazgeçip taktikten normal bir şekilde build denedim.Busefer ilk saldırıları atlatıyorum defanslıyorum ama Oyunun late game i sıkıntı oluyor.Yani 200 askerim içinde hangi sayıda zealot olucak kaç stalker  void ray koyacağımı tam çözemiyorum.bugün 2 kere zerg geldi harderda çok onlara counter collosusla defanslamayı denedim yani counter karakter basıyorum ama sanırım asker kompozisyonunda bir hatam var .Acaba 200 lük supply içinde hangi tür birimden kaç tane olması gerektiğini söyleyen bir yer var mı?Zerglere karşı protossla izlediğin bir taktik bir yol veya counter pick var sa söylersen sevinirim .VE birde pvp de archon basıyor adam durduramıyorum ona karşıda söylersen sevinirim:).Sonunda çıldırıp zerge başlıyacağım yoksa :D
 •  
  Arkadaşlar kolay gelsin herkese. Battle.netten beni de ekleyebilirsiniz beraber oynarız elimden geldiğince yardımcı olurum bilen arkadaşlardan da ufak tefek trickler isterim :)

  Seraph#2573
 •  
  Arkadaş reynor adlı prof. oyuncuyu önermiş fakat dönemimizde serral gibi zerg ile oyunu domine edebilen biri varken onun ismi yakışmamış ya da scarlett önerilebilirdi.

  İhtiyacı olan arkadaş şimdiye sorunu çözmüş müdür bilmiyorum ama WinterSC2 adlı Amerikali bi yayıncının videlarını ve yine iyi olan Avrupalı LowkoTV'yi izleyebilirsin. Türkçe sc2 videoları henüz kalite olarak yok ama zaten kitle de çok yok. Yabancı dil şart.

  Bu iki Yayıncının kanallarında her türlü bilgi veya build mevcut. Ha ben biraz daha ilginç içerik üreticisine bakayım derseniz zamanında prof. oyunculuk yapmış BeastyqtSc2 var.

  Troll ya da Cheese oynamak seni geliştirmez. Late game oynamaya alış.

  Protoss late game ırkıdır.                 
  Terran dengelidir.
  Zerg ise early de yıkıcı etki yaratabilir.

  iyi bir oyuncu olmak için hepsini belli bir derece bilmeniz gerekir.
  Rakibini bilmeyen komutan kaybetmeye oldukça yakındır.
 •  
  biraz geç bir cevap olacak fakat yinede yeni başlayan birinin ne yapması gerektiğini yazayım.
  ilk olarak, youtube üzerinde Beastysc2, Lowko, Wintersc2, PiG(özellikle) v.b gibi tonla hesabı takip etmeye başla. Bu arkadaşların hepsinin yeni bir oyuncunun en başta ne yapması gerektiğine dair yaptığı bir sürü video serisi var. Bu temel eğitim videolarını izlemen gerekiyor. İlk başlarda özelikle Beasty, PiG ve Winter'ı öneriyorum. Neuro biraz daha işin içine mizah katıyor, Lowko ise daha çok casting/replay üzerine bir kanal.
  Bunun dışında, bir reddit hesabı açıp, site üzerinden r/starcraft'ı takip etmeye başlayabilirsin. Bunun dışında aynı site üzerinde her ırkın kendi subreddit'i var. mesela ben bir zerg oyuncusu olduğum için r/allthingszerg adlı subreddit'i takip ediyorum. sen protoss main oynadığın için, r/allthingsprotoss'a katılabilirsin.
  Bunu yaptıktan sonra, subreddit'ine katıldığın ırkın discord kanalına katılabilirsin. discord kanalına kendi replaylarini atıp  ücretsiz coaching yardımı alabilir, senin gibi yeni oyuncularla tanışıp beraber/karşılıklı oyun atacak adam bulabilir, veya ladder'ın en yukarısında grandmaster seviyesindeki oyunculara sorup sorup iletişim halinde olabilirsin.
  Eğer yabancı dilin iyiyse, ben kesinlikle bir clan bulman gerektiğini düşünüyorum. bu clanlar yukarıda yazdığım konularda sana çok daha yardımcı olacaktır. Ne yazık ki şuan aktif bir Türk clanı yok oyun içerisinde.
  Aklıma gelenler bu kadar, başka soruların varsa Gabriel#23130 ekleyip dilediğini sorabilirsin.

  Bu arada verebileceğim en büyük tavsiye botlara karşı değil, gerçek oyunculara karşı ranked ladder oynamandır. bunun sebebi build orderlar kağıt üzerinde sorunsuz gözükse bile çoğu zaman bir timing attack/cheese/all-in/drop gibi  durumlarda build order'ının sekteye uğrayıp supply/zaman grafiğinde geriye düşmene sebep olabileceğidir. bu gibi durumlara karşı AI'i ayarlayabiliyor olsan bile, gerçek bir oyuncuya karşı oynamak her zaman seni daha çok geliştirecektir.
 •  
  Sayfa: [1]   Yukarı git

  Davranış İhlalleri, Forum Kuralları ve Bilgi;

  Ziyaretci olarak ileti gönderemezsiniz.

  Forum Kuralları