Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Arcturus Mengsk  (Okunma sayısı 9673 defa)

Karakterler

Arcturus Mengsk

Arcturus Mengsk asi kahraman olarak çağrılır. Bir seri katil ve herşeyin yakınında yaşayan biridir. Onu tanımlamak için tek bir kelime kullanılmaz "sıradan"...

Konferedasyon'un eski Elit Ailelerinin bir evladı olan Mengsk, ailelerinden şöhret ve güç ile miras kalan kolay yolu seçmiştir. Babası Angus'un adımlarından giden ve bir Konferadasyon Senatörü olan 4. Korhal, Arcturus'a uygun değildi. Genç yaşına rağmen o galakside kendi yolunu çizmeyi tercih etti.

Hernekadar Ailesi üzülsede Mengsk'in tutkusu Konfederasyon Donanmasına liderlik etmekti. Onun umudu maden hakkında ipuçları öğrenmek, bu meslek hakkında daha fazla zaman kazanmaktı. Konfederasyon ve Kel-Morian arasında ki gerginlik Mengsk'i ölümcül bir klan savaşına sürükledi. Onun akıllıca taktikleri ve liderlik yetenekleri onu Donanma Komutanı yaptı ama Askeri hayatında asla hedefine ulaşamadı. Klan savaşları bitmeden önce Mengsk donanmayı bıraktı ve kendini madencilik kariyerine verdi.

Mengsk madenci olarak kirli şekilde pay aldıktan sonra dünyası altüst oldu. Babası Angus Korhal'ın Konfederasyondan gelen, Arcturus'un tüm ailesini öldürme sorumluluğunu kabul etmedi. Aynı zamanda Korhal'ın devrim hakkındaki düşüncelerini yok etti, hep beraber savaşmanın etkisindeki kalan Mengsk mükemmel bir liderliğe yükseldi. Mengsk hiç bir zaman babasının geçmişde kalan Anti-Kondederasyon sözlerine kanmadı. Ama Ailesinin geçmişindeki ölümler onu intikam için sarsılmaz bir tutkuyla doldurdu.

Konfederasyon savaşına karşı ücretli bir gerilla olarak yer almış olan Mengsk, Düşmanlarına bin kadar "nükleer kıyamet füzesi" (one thousand Apocalypse-class nuclear missiles) ile cevap verdi. Bu saldırı gezegendeki bütün hayatı sona erdirdi. Mengsk acımasız taktiklerini geliştirip kendisinin yükselmesini sürdürdü, Korhal'ın ölen oğullarının onuruna devrimcilerin isimlerini Korhal'ın oğulları olarak değiştirdi. Zaman içinde Zerg ve Protosslar Koprulu Sektörüne geldiklerinde, Mengsk'in saldırı güçleri çok gizli Jacobların Mar Sara üzerine kurduğu Psişik güç çıkarıcı planları için Konfederasyona Zerglere sürmeye yönelik silah alımı yaptırdı.

Psişik güç çıkarıcı sayesinde kefeni yırttılar. Konfederasyonun başkenti Tarsonisde gelişi güzel katliama neden olacak Psişik cihazlara rağmen Mengsk cihazların kurulumunu tamamlamıştı. Zergler nihayet gezegene istila amacı ile geldi ve Konfederasyon sürecine ölümcül bir darbe indirdiler. Mengsk " ex–Confederate ghost" ve "İkinci Komutanı" Sarah Kerrigan'ı geride gezegenin yüzeyine bırakarak Tarsonisden ayrılmıştı. Onun bu ihmalkarlığı eski müttefikleriyle aralarında feci anlaşmazlıklara yol açmıştı. Zergler Kerrigan'ı öldürmektense onu Queen Of Blades' e çevirdiler. Bu acımasız girişim daha sonra onu Zerglerin Lideri haline getirecektir.

Konfederasyon düştükten sonra Mengsk kendisini Yeni Terran İmparatorluğunun Hükümdarlığından men ettiğini beyan etmiştir. Onun şimdiye kadar şekillenen imparatorluğu, Birleşik Kara Yönetimi Koprulu Sector'de ki Korhal merkez gezegen geldiğinde yönetimin himayesi altına girdi. Şartlar sebebiyle Mengsk'in tek seçimi Kerrigan ve onun zerglerine karşı savaşan özgürlük savaşcısı Raynor's Raiders(akıncıları) eski Sons of Korhal üyesi, anti-konfederasyon asi grubu adıyla cağırılan Jim Raynor'a katılmasıdır. Müttefiklerinde yardımıyla ; (Kerrigan'a ihanet ettikten sonra) Mengsk'in Zerglere karşılık vermesi acı sonuçlar doğurmuştur: En iyi savaş güçleri yok edilmiş ve Korhal geri kazanılmıştır.

Mengsk'in Dört yıldan beri süre gelen hükümdarlığını büyütüp geliştirme çabalarına karşın Kerrigan saldırı yapmaya tekrar başlamıştır. Mengsk'in donanma kuvvetlerinde bulunduğu zamanlarda ilişkisi olan Juliana Pasteurda olma oğlu Valerian ile aynı zamanda tekrar irtibata geçmiştir. Mengsk'e göre Valerian'da biraz kendini görüyordu ve Mengsk tüm zamanını bir gün hükümdarlığı miras alacak oğlunun bakımı ile harcıyordu; Kendi iradesi ile haraket eden ve başka hiçkimseden yardım almayan oğlu Valerian ile. Mengsk'in baskıcı kuralları ve güçlü pozisyonu onu tehlikeli Terran devrim gruplarının hedefi haline getirmişti. Mengsk'in tarafı ile Sons Of Korhal'ın arasındaki fikir ayrılıkları, Raynor's Raiders'ların diklenmesi ile ayrılmıştır. Mengsk için listesnin ilk başında asileri kolay bir şekilde yok etmeyi denemek vardı ve o bunu propaganda yaparak kamuoyluyla liderleri Jim Raynor'a çevirdi ve onu acımasız bir terörist olarak gösterdi.

Mengsk'in halk üzerine etkisi düşmanlarının itibarını zedelenmeye başlamıştı .Onun hitabet ustalığı ve medya üzerindeki sıkı kontrolü geçmişini ve zülümlerini halktan gizlemeye yetmişti. Bir çok Konfederasyon topluluğu onu Koprusu Sektöründe uzaylı tehditlerinden koruyabilecek lider kapasistesine sahip tek kişi olduğuna inanmış, Mengsk'in kurallarını kabul etmiştir. Mengsk insanlığın zor zamanlarda hayatta kalmasının tek yolunun kendi liderliğinde birleşmesi ile olabileceğini iddia etmiştir. Seçimle ya da zorbalıkla.Konu : 30.05.2013 | 00:47
Son Düzenleme: 30.05.2013 | 02:18 Gönderen: Parabola
Etiketler:
Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.