Starcraft Turkiye

Starcraft 2 => Temel Bilgiler => Konuyu başlatan: Midnite - 15.07.2013 | 20:36

Başlık: Graven Hill
Gönderen: Midnite - 15.07.2013 | 20:36
Karakterler

GRAVEN HILL

Graven Hill’in savaş yaraları ve uzun kara market kişi listesi onun Umoja’da korunaklı ve sağlam yetişmesini yalanlıyor. Gençliğinde, annesi ve babası gibi politikacı olacağı beklenmişti, fakat Graven politikayı tatmin edici değil, saçma buluyordu.

Kel-Morian Combine ve Terran Konfederasyon’u arasındaki lonca savaşının patlak vermesi, Graven’a olağan kaderinden kurtulma şansı verdi. Anti-Konfederasyon tarafında olan ailesinin takdirine, Graven, Kel-Morian’ların yanı sıra diğer gayri resmi Umoja savaşçıları için savaşmaya karar verdi. Çoğu gönüllü, Konfederasyon’la savaşmanın şerefini yaşarken, Graven’in motivasyonu politikayla alakasızdı. Değerli Kel-Moria madencilik karakollarını korumak için paralı asker birliğiyle kazançlı bir anlaşma yapmıştı.


Savaşlar sırasında, Graven, Remy Harris adında yoldaşına yardım etti, ve iki adam Konfederasyon ile daha kârlı anlaşmalar peşinde koştu. İşin aslı, Graven, Konfederasyon’un onu caydırmak için az şey yapmasına karşılık, hükümete bağlılık borçluydu. Savaş, iş haline geldi; çalışanları, ödemeleri yapıldığı sürece hiçbir şeyi önemsemiyordu.


Lonca savaşlarından kısa süre sonra Graven ve Remy kendi paralı asker birliğini kurdular. Sons of Korhal asileri, Konfederasyona karşı gerilla savaşlarına başladığında, Graven ve Remy, kârı maksimuma çıkarmak için her iki taraf için de paralı asker sağladı. Bu tehlikeli oyun, Konfederasyon, asilerin yanında savaşan birkaç grup paralı askeri ele geçirip alınan kiralık silahların kaynağını öğrenince geri tepti. Graven ve Remy’nin asiler ile olan ortaklığı nedeniyle, Konfederasyon iş karargâhlarına baskın yaptı. Remy, çıkan savaşta öldü, fakat Graven kurtulup Umoja’ya kaçtı.


Eve döndükten sonra, lonca savaşlarından beri görmediği ailesinin onu reddettiğini öğrendi. Konfederasyon için yaptığı paralı asker işinin haberi, lonca savaşları ve devam eden Sons of Korhal isyanı boyunca yayıldı. Faaliyetleri için hiçbir yasal tepkiyle karşılaşmasa da, sürgün edildi. Bu deneyim Graven’i derinden etkiledi, ama seçilmiş olan uzmanlık alanından sapmadı. Paralı asker işi bildiği, ve hiç kuşkusuz, zevk aldığı tek şeydi.


2500’de Konfederasyon düştüğünde, Graven, kiralık silahlar ve kara-market malları için bir sığınak olan Deadman’s Port’ta yeni bir paralı asker birliği işletiyordu. Zamanla, Raynor’s Raiders’a ve onların Konfederasyon’un baskıcı rejimini andıran yeni Terran Dominyon’una olan isyanlarına karşı aşırı ilgi duymaya başladı. Yoldaşlarına şaşırtacak şekilde, Graven Raiders’ın lideri Jim Raynor’la temasa geçip paralı asker ağına sınırsız erişimde bulundurmak için isyancı grubuna katıldı.


Artık Raiders’ın sancak gemisinin güvertesinde bir yere sahip olan Graven, paralı asker kariyerinden beklenecek korkutucu tavrını koruyor. Yaşanan başarısızlığın müttefiklerine ödenmesi ve paralı askerlerini başka bir yere yönlendirme konusunda endişe duymuyor. Graven, asla kabul etmeyecek olsa da, her ne kadar, bu sefer bir taraf seçip paradan daha önemli olan şeyler için savaşıyor olsa dahi isyancılardan bazıları Raiders’ın yanındaki varlığının geçmişindeki savaşları tekrar yaşaması için bir şans olduğu tahmininde bulunuyor.