Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Kerrigan  (Okunma sayısı 16154 defa)

Karakterler

Kerrigan

Sarah Kerrigan.Güçlü psionic yetenekleri, eşsiz cesaret, keskin taktik içgüdüleri,dövüşme sanatı ve balistik silahları kullanabilirliği ile ön plandadır.Öldürme eğitimini daha Terran sınıfında iken Ghost Programında almıştır.Terran-Zerg-Protoss Irklarının kaderini bağlayan tek bir insan değildir.

Zerg'lerin Olağanüstü zekalarının etkisinde kaldığından itibaren kendisini yabancı ve cesaretli hissetti.Onu yüzüstü bırakan sisteme ve başındakine karşı bir nefretle yeniden doğdu.Şimdilerde ise Sürünün tüm iplerini tutabilen Koprulu Sector'unde sürekli büyüyen bir karanlığın insanlığı yok edebilecek gücün baş komutanı.


Sarah Louise Kerrigan Bir genç kız iken gizli psionic gücünü keşfetti.Annesini çocuksu ve bir öfke.. masum bir parlama ile gücünü kontrol edemeyişi yüzünden çok korkunç bir şekilde kaybetti.Bu korkunç olay sonucunda Terran Federasyonu tarafından kısa bir sürede dikkatini çekti.Babası onun o düşüncelerini yani için ökfesini gördü ve yıllarca sürekli tekrar etti.Psi Değerlendirme kimsenin ulaşmadığı bir puan yaptı.Ancak yaşanan olay sonucu ve skoru yüzünden Sarah Hayalet Programında 24601 sayılı numara ile damgalandı.


Hayalet programı ile ortaya çıkması ardından, yozlaşmış Konfederasyon hükümeti için durdurulamaz bir katil oldu.Bağımsız Senetör Angus Mengsk cinayeti sonrasında, hırslı oğlu olan Arcturus tarafından gözde olan Kerrigen getirtilir ve Oğlunun ilk isteği şu şekildedir; Kerrigan benim intikamımı al.Sonradan farkediliyor ki konfederasyona karşı daha bir etkili silah olacak Kerrigan. Arcturus, Sarah'ı gizli labrotuvar merkezinden kaçırarak onun beynini hükümete karşı yıkadı.Artık Kerrigan ve Mengsk dost oldular.


Antiga Prime'daki bir görevde Jim Raynor ile ilk kez karşı karşıya geldiler.( Jim Raynor Korhal bir maraşaldır.) İkisinin arasında nefret Konfederasyon tarafından onaylanmamıştı.Bu çatışma daha sonra gittikçe büyüdü ve karşılıklı saygı, hayranlık gibi şeylere dönüştü.Mengsk'in devrimci yürüyüşünde Tarsonis'den getirmeden önce Kerrigan ve Raynor beraber bazı gizli görevlere gönderdildi.Kerrigan Arcturus'un konfederasyon merkezi olan, Tarsonis gezegeni üzerindeki planlarını öğrediğinde yorgun sezgilerine rağmen şok oldu. Planı ise şöyle idi: Psi cihazı yerleştirerek (Zergleri çağıran-cezbeden cihaz) Tarsonis gezenindeki tüm canlıların yok olmasıydı.Kerrigan ise bu plana olan zıtlığına rağmen büyük bir sadaketle görevi olan Kovan(Hive)'leri o sıralarda yeni ortaya çıkan gizemli Protoss'lardan korudu.Görev bittiğinde ise Arcuturus Tarsonisde onu ölüme terketti.Arcuturus onu ölüme terketti çünkü hükümetin Kerriganı ele geçirmesinden korktu.Jim Raynor ise görevini bırakarak ölüme terkeden Acturusdan intikamını almak icin yemin etti.


Zergler tarafından artık Arcturus Mengsk bir süpheli olmuşdu.


Zerg Overmind ise Kerrigan 'ı hayalet durumdaki kiyafetleri üzerine genetik beceri ve evrimsel gücünü getiren, psişik yetenek ve biyolojik bir bedenle durdurulamaz bir kombinasyon halinde ürkütücü psionic becerileri ile bir Kraliçe dönüştürerek doğurdu.


Şimdi Kerrigan bilinmeyen bir geleceğe doğru gidiyor.Antik kehanetleri önceden haber veriyor.Bu kehanetleri arkasındaki anlam ve anlamı belirsiz, hata yapmayın sakın! Hayatımızın ve milyarların kaderi Sarah Kerrigan'a bağlanmıştır..Konu : 27.05.2013 | 16:25
Son Düzenleme: 17.08.2019 | 18:55 Gönderen: Midnite
Etiketler:
Nocturne 27.05.2013 | 16:57

Kerrigan haklı, ne yapsa yeridir ama Terran'a karşı. Protoss'a sataşma Kerrigan yoksa Selendis'i üstüne salmak zorunda kalacağız!!birbir!!!11

loupus 25.08.2013 | 01:24

Nocturne  :)

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.