Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Tychus Findlay  (Okunma sayısı 5182 defa)

Karakterler

TYCHUS FINDLAY

Thychus Findlay'in geçmişi hakkında bilgi edinmek bir hayli zor. Hakkındaki hikayeler yeterince yaygındır, ancak kurgu ile gerçeği birbirinden ayırmak ise farklı bir meseledir. Bazı hikayelere göre Findlay uygun bir fiyata kendi annesini Kimeralı korsanlara satabilecek bir alçaktır. Ancak diğer hikayelere göre lonca savaşlarında marine arkadaşları için hayatını tehlikeye atan bir kahramandır. Onu en iyi tanıyan adam, Jim Raynor bile bu hikayelerin tamamiyle doğru olup olmadığından emin değildir. Jim Tychus ile arkadaş olmaya müttefikler ordusunda kendi gözleri ile gördüklerinden sonra karar vermiştir.

Findlay ve Raynor ilk kez Turaxis II'de ki Howe kalesinde, Terran Konfederasyonu ve Kel-Morian arasındaki kanlı savaşta karşılaştılar. Findlay askeri ıslahathanede itaatsizlik yüzünden aldığı cezasını yeni bitirmişti. Raynor ise mütevazi ve samimi, çiftlikten yeni çıkmış çiftlik çocuğu, savaştaki özverisi sayesinde yeni terfi olmuştu. Bu farklılıkları bir kenara koyarsak her 2 marinde konfederasyon için eşit derecede harcanabilir seviyedeydi ve bu 2 adam hayatta kalabilmek için birbirlerine güvendiler.


Savaş süreci devam ederken Findlay ve Raynor 321. Koloni Korucu Birliği üyesi oldular. Bu grup Turaxis II'de ki çok yüksek önem derecesi taşıyan görevlerde hizmet veriyordu. Tychus ve Jim istisnai askerlerdi,bu ikilinin oluşturduğu "Cennet'in Şeytanları" grubu da hızlı bir şekilde cesur ve etkili bir askeri varlık olarak ün kazandı. Cennet'in Şeytanları başarılı bir askeri kariyer sürdürürken bir anda bu birliktelik sona erdi. İkili Kel-Morian bölgesinde dost ateşi sonucunda konfederasyon askerlerinin ölmesi üzerine kayboldu. Bu kaza sonrası ikiside komutanlarını suçladılar, ancak her ikiside bu ölümlerden kendilerinin sorumlu tutulabileceklerini biliyorlardı. Tahminleri doğruydu; Konfederasyon onları adam öldürme suçundan suçlu bulmuştu.


Raynor ve Findlay sonraki bir kaç yıllarını kanun kaçağı olarak geçirdiler. İkisi de Köprülü sektörü izlediler ve burada bazı küçük soygunlarla güzel bir servet yaptılar. Findlay yeni tanıştığı kişilere kendi yaptıklarını çok süsleyerek anlatıyordu ve bunu alışkanlık haline getirmişti. Tychus suç için yaratılmıştı ve suçtan kazandığı kredilerle bu hayatta en zevk alığı şeyleri yapabiliyordu ; içki, genelev ve Köprülü Sektör'de ki en iyi puro. Fakat iyi zamanlar fazla uzun sürmedi. Lonca savaşları sırasındaki talihsiz suç peşlerini bırakmadı ve bu birlikteliği ani bir sona getirdi. Riskli bir soygun sırasında Tychus ve Jim otoriteler tarafından yakalandı. Ancak her nasılsa Jim kaçmayı başardı.


Tychus Findlay'in New Folsom Hapishanesi'nde olduğu söyleniyor. Bu maksimum güvenlikli hapishanede kendisinden çok nadiren haber alınıyor, ancak Tychus kendine bakmanın bir yolunu her zaman bulur. Destedeki tüm kartlar ona karşı olsa bile her zaman bir çıkış yolu bilir. Raynor ise bunu herkesten iyi bilir ve eğer bir gün yolları kesişirse bu Raynor için hiçte sürpriz olmaz.Konu : 20.06.2013 | 00:28
Etiketler:
Parabola 22.06.2013 | 00:28

Güzel olmuş teşekkürler

Sayfa: [1]   Yukarı gitSayfa: [1]   Yukarı git

Yorum Yapın

Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.